Cudny Michał Kozłowski, zaczytany Ryszard Koziołek i rozśpiewany Mariusz Kiljan [PODCAST]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-12-23 09:26 | Zmodyfikowano: 2020-12-23 09:28
A|A|A

Okładka książki "Wiele tytułów" Ryszarda Koziołka

Bezczelnie chodzę biegać.

Bezczelnie piszę kolejną piosenkę.

Bezczelnie wyjeżdżam

i bezczelnie wracam.

Michał Kozłowski to „Cudny chłopak" i wcale nie taki bezczelny, jak napisał w jednym ze swoich wierszy. Naszym gościem był wrocławski poeta, tekściarz, autor trzech tomów poetyckich: „Gadane", „Nie myśl o mnie źle", „Wkrótce będziemy na ty" oraz autorem poradnika dotyczącego sztuki pisania tekstów piosenek pt. „Jak zostać tekściarzem, czyli nauka pisania tekstów piosenek". Najnowszy tomik „Cudny chłopak" wydało poznańskie wydawnictwo WBPiCAK.

„Wiele tytułów" oraz „Dobrze się myśli literaturą" (Wydawnictwo Czarne), to najnowsze książki Ryszarda Koziołka, literaturoznawcy, eseisty (Nagroda Literacką Gdynia i Nagrodę im. Kazimierza Wyki), a przy okazji od niedawna... rektora Uniwersytetu Śląskiego i prowadzącego w 2020 jedyne roku spotkanie autorskie Olgi Tokarczuk. Profesora Ryszarda Koziołka pytaliśmy  właśnie o „Wiele tytułów", które ukazały się w tym roku i czy się w czasach zarazy „Dobrze się myśli literaturą".

Był Sting, był Tomek Sawyer, będzie Marek Grechuta i będzie Benia Krzyk. Naszym gościem był Mariusz Kiljan. Wrocławski aktor teatralny i filmowy, laureat m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej przygotowuje właśnie płytę z piosenkami Marta Grechuty, a już niebawem zobaczymy go w jednej z głównych ról w spektaklu Teatru Polskiego „Zmierzch – świtem..." na podstawie prozy Isaaka Babla.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama