Silny wiatr na Dolny Śląsku. Ostrzeżenie IMGW

Jarosław Wrona, Piotr Słowiński, km | Utworzono: 2020-12-28 07:20 | Zmodyfikowano: 2020-12-28 07:21
A|A|A

fot. mat. prasowe

Od wczoraj mocno wieje na Ziemi Kłodzkiej, gdzie doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji. Leżące drzewo zablokowało drogę do Zieleńca, później brak prądu zatrzymał wyciągi. W Stroniu Śląskim drzewo spadło na jadący samochód, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Drzewa na drogi przewracały się w Kłodzku, Żelaźnie, na trasie na Czarną Górę, czy w Polanicy- Zdroju. W całym regionie od wczoraj występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. Straż pożarna interweniowała 160 razy w nocy z niedzieli na poniedziałek. 

Wąwóz Wodospadu Kamieńczyka w Karkonoszach został zamknięty z powodu zagrożenia spowodowanego przez przewracające się drzewa. Mogą one spaść na dno wąwozu. Jak informują służby, atrakcja zostanie ponownie otwarta po ustąpieniu zagrożenia.

IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatów: dzierżoniowskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, świdnickiego, wałbrzyskiego i zgorzeleckiego. 

Miejscami przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków południowych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama