Wrocław: Od Nowego Roku drożeją bilety w MPK. Jednorazowy będzie kosztował 4,60 zł

Malwina Gadawa, km | Utworzono: 2020-12-28 08:26 | Zmodyfikowano: 2020-12-28 08:27
A|A|A

Fot. Patrycja Dzwonkowska

Od nowego roku w życie wejdzie uchwalona przez miejskich radnych podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Przypomnijmy, że najwięcej stracą osoby, które korzystają z biletów jednorazowych. Cena biletu normalnego wzrośnie o 35 proc. Teraz kosztuje on 3,40 zł. Od stycznia zapłacimy 4,60 zł. Skarbnik miasta Marcin Urban podkreśla jednak, że na zmianie nie stracą mieszkańcy Wrocławia, którzy korzystają z programu Nasz Wrocław i w stolicy Dolnego Śląska płacą podatki.

Zapytaliśmy samych wrocławian, co sądzą o podwyżce cen biletów:

Przeciwko podwyżce od początku protestują wrocławscy Zieloni, którzy złożyli nawet obywatelski projekt uchwały w tej sprawie, chcąc zablokować wzrost cen. Większość radnych była jednak temu pomysłowi przeciwna. Robert Suligowski tłumaczy dlaczego jego partia protestuje:

Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK tłumaczy, że decyzja radnych jest dla spółki bardzo ważna, bo oznacza m.in. akceptację dotychczasowych działań przedsiębiorstwa:

To nie będzie jedyna podwyżka we Wrocławiu, która wejdzie w życie od stycznia. Wzrosną także opłaty za parkowanie w centrum stolicy Dolnego Śląska. Zamiast 3 lub 2 zł za godzinę parkowania, w zależności od strefy, zapłacimy 7 lub 5 zł.

Od nowego roku parkowanie we Wrocławiu będzie droższe

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Joanna Ch
2021-01-19 23:33:51
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Teraz to oplaca mi sie zamowic taksowke i zaplace 15 zl zamiast kupowac 2 głupie bilety za ponad 8 zl, czekac na przesiadkę jeszxze, smiech na sali te podwyzki
~Bitety
2021-01-07 16:07:31
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czyli obywatele sponsorują darmowy przejazd dla cudzych dzieci do lat 18tu. Od 2021 bilet z 3,40 do 4,60 zł. Pięknie.... 1.20 więcej dla ucznia na darmowy przejazd.
~viki
2021-01-02 13:12:33
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy ty nie rozumiesz tumanie pisowski, że jak autobusów i tramwajów jeździło tyle samo a pasażerów 1/3 mniej to były mniejsze wpływy do kasy MPK i stąd ta podwyżka?? Co ma do tego Sutryk?
~wrocławianin
2020-12-30 20:33:46
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 12
Od Nowego Roku drożeją bilety w MPK. Tak wyglądają życzenia noworoczne od $utryka. Zamiast oszczędności na kosztach działania Urzędu sięganie do kieszeni uboższych mieszkańców Wrocławia.
~Ewa
2020-12-29 16:08:36
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dla mieszkańców Wrocławia i tym co płacą podatki w naszym mieście bilety imienne pozostają w starej cenie. Trzeba tylko Urban kartę zarejestrować
~dhhvcv
2020-12-29 02:18:56
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: -8
proponuję zasponsorować z podatków PO i LGBT - oni cały czas potrzebują kasy
~VATeusz
2020-12-28 16:13:29
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wyszczepić, powsadzać do tramwajów za 4.60zł i do kieratu za miskę ryżu. Wy myśleliście, że Duda czy Morawiecki wam coś dali? Zabiorą wam dwa razy więcej w podatkach i to właśnie ta bidota co głosowała na pis najbardziej dostanie po kieszeni! Już nawet Gorolenvolk i rolnicy się pokapowali! Będzie coraz gorzej, coraz więcej podwyżek :)
~fachowiec
2020-12-28 14:49:24
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przewaga własnego auta nad MPK rośnie coraz bardziej, nawet pomimo różnych szykan ze strony władz miasta.
~niepolak
2020-12-28 13:37:22
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Po poniższych komentarzach widać jaki to jest dziadowski naród. Żeby pracującej osoby nie było stać aby zapłacić o 1,20zł więcej za bilet?? Wstyd! I tylko roszczenia, oczekiwania, że wszystko za darmo ma być. To jest właśnie bolszewicka mentalność, chcecie powrotu komuny, to macie.
~Adam
2020-12-28 12:44:43
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy bilety czasowe z 2020 r. będą akceptowane w 2021? Czy będą inne?. Mam zapas czasowych biletów.
~AjWaj
2020-12-28 11:58:49
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 6
Drodzy Mieszkańcy Wrocławia zacznijcie głosować na ludzi, którzy polepszą jakość życia we Wrocławiu, a nie na tych cwaniaczków co Was strzygą s kasy!
~obserwator
2020-12-28 11:01:18
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
To lepiej na gape te dwa lub trzy przystanki przejechac niz dać się okradać. Śmieci w góre, podatek od nieruchomości w góre, podatek cukrowy, prąd w góre, inflacja a pensja jak stała w miejscu tak stoi.
~Teleporada
2020-12-28 10:47:11
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 7
i kto chce być pasażerem powinien posiadać świadectwo tzw. Wyszczepiania
~xx2
2020-12-28 10:45:59
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jak to nie stracy mieszkancy wroclawia? Nie mam biletu okresowego, bo korzystam sporadycznie z komunikacji i mi sie on nei oplaca. Teraz za 4,60 przejazd bedzie moim ostatecznym rozwodem z komunikacja miejska. Sorry, wole jechac nawet w deszczu na rowerze albo samochodem sluzbowym, ktory ma darmowe paliwo.
~Mcs
2020-12-28 10:40:47
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 6
Rosną też stawki za wynajem obiektów sportowych od MCS-u i to horrendalnie.
~Wuj
2020-12-28 10:19:07
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
A wy i tak znowu wybierzecie pokraka Jacka S. Ew innego którego wam wskazywać bedzie tvn i gazeta wyborcza. Prawda?
~Kierowca
2020-12-28 10:01:50
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -5
Bilety w dalszym ciągu są zbyt tanie, ponieważ wpływy z ich sprzedaży nie pokrywają kosztów MPK. Nie będę sponsorował z moich podatków półdarmowych przejazdów hołocie pisowskiej.
~Romek
2020-12-28 08:46:02
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 17
35% wzrost cen, a komuś pensja wzrosła o tyle z roku na rok? Chyba że tym cwaniakom którzy za tym głosowali za nasze pieniądze
~Romek
2020-12-28 08:42:07
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 24
Jeszcze podnieście ceny żeby więcej osób przesiadło się na samochody, zatkacie to miasto idioci, deweloperom pozwalacie budować a ile zrobiliście nowych dróg? Bezmyślność władz jest tragiczna