Najlepsza tegoroczna książka o górach opowiada o Karkonoszach

Piotr Słowiński, WK | Utworzono: 2020-12-29 17:45 | Zmodyfikowano: 2020-12-29 17:53
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Publikację tworzyło około 60 naukowców różnych specjalności, ale jest to dzieło, które powinien mieć w biblioteczce każdy, kto głębiej interesuje się górami, mówi profesor Potocki:

W zwyczajnym roku nagroda zostałaby wręczona w Krakowie na Targach Książki. W tym roku, z powodu pandemii, uroczystość odbyła się w Jeleniej Górze. Wzięli w niej udział redaktorzy książki: Roksana Knapik, dyrektor KPN Andrzej Raj i profesor Piotr Migoń, który mówi, że naukowa publikacja jest tak przygotowana, by mógł z jej naukowych, zgodnych z najnowszą wiedzą zapisów skorzystać niemal każdy, kto interesuje się bliżej takimi zagadnieniami:

Jednym z redaktorów książki była Roksana Knapik, geolog, ale też przewodnik sudecki, która mówi, że publikacja jest skarbnicą wiedzy:Książka porządkuje wiedzę o Karkonoszach, ale też przynosi najświeższe dane z badań, mówi dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj:

Monografia "Przyroda Karkonoskiego Parku Narodowego" została dofinansowana ze środków publicznych. Nie można jej więc kupić, ale można otrzymać, również wysyłkowo. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama