Jaworzyna Śląska: Nielegalnie pozbyli się śmieci. Nagrała ich zamontowana godzinę wcześniej fotopułapka

Bartosz Szarafin, km | Utworzono: 2021-01-05 15:59 | Zmodyfikowano: 2021-01-05 16:00
A|A|A

Fot. Foto pułapka / Gmina Jaworzyna Śląska

- Wystarczyło ją założyć i niemal natychmiast nagrała pierwszych sprawców - nie kryje zaskoczenia zastępca burmistrza - Marek Zawisza:

Jaworzyna Śląska: Chcą walczyć z dzikimi wysypiskami

Sprawa wraz z materiałem wideo wzbogaconym w dźwięki - została przekazana Policji. Za nielegalne wysypywanie odpadów grozi mandat w wysokości 500zł oraz nakaz posprzątania po sobie. Urzędników dziwi fakt wywozu za miasto, skoro tą samą ilość materiałów z remontu, można by bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który działa w każdej gminie.

- Najbardziej dziwi, że odpady budowlane, którymi zaśmiecili środowisko, mogliby bezpłatnie oddać do tzw. PSZOKu - mówi wiceburmistrz Marek Zawisza:

- Osoby nielegalnie wywożące śmieci powinny się mieć na baczności - przestrzega Zawisza.

Niespodzianek może być więcej, bo wkrótce gmina będzie mieć łącznie 3 fotopułapki.

Urzędnicy przypominają:

Tego typu zachowania i konieczność likwidacji nielegalnie pozostawionych odpadów wpływa na wysokość opłat za śmieci i obciąża wszystkich mieszkańców. Przypominamy, że na terenie gminy funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Można do niego oddać m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, odpady budowlane, meble, zużyte opony, chemikalia, odpady zielone, papier, metal, szkło. Punkt znajduje się przy ul. Świdnickiej, na terenie Zakładu Usług Komunalnych. W związku z pandemią koronawirusa odpady przyjmowane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 74 637 98 37."

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama