"Nie obiecywałem miasta za darmo. Chłopaki w krótkich spodenkach nie chcą patrzeć z innej perspektywy"

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-01-08 09:31 | Zmodyfikowano: 2021-01-08 09:33
A|A|A

fot. RW

Personalia nie są najważniejsze, najważniejsza jest rozmowa o mieście - powiedział w Radiu Wrocław Jacek Sutryk. Prezydent stolicy Dolnego Śląska tłumaczył na naszej antenie, że nie żywi urazy do radnych .Nowoczesnej za szantaż przed głosowaniem ws. budżetu Wrocławia i nie wyklucza dalszej współpracy:

Jacek Sutryk zapowiedział utworzenie w radzie miejskiej klubu prezydenckiego. W przyszłym tygodniu mamy poznać szczegóły kto ostatecznie się w nim znajdzie:

Czy wiceprezydent Adam Zawada pozostanie na swoim stanowisku?

Od 1 stycznia wzrosły ceny biletów jednorazowych w MPK. Prezydent Jacek Sutryk tłumaczy, że zakup nowego tabory, budowy nowych linii, remonty torowisk to ogromne inwestycje, ma które także powinni zrzucić się mieszkańcy:

- Słucham czasami uwag sceptyków, nazywam ich chłopakami w krótkich spodenkach - tak o krytykujących mówi prezydent. Jak dodaje, zazwyczaj nie chcą oni patrzeć na miasto z innej, szerszej perspektywy:

Prezydent mówi, że MPK powinno być alternatywą dla samochodów, ale nie bezwzględną. Jak tłumaczy za 3-4 lata komunikacja publiczna powinna w mieście działać na tyle sprawnie, że wpłynie na decyzje kierowców:

Czy w 2021 roku wydarzy się coś przełomowego ws. tramwaju na Jagodno? Prezydent powiedział, że rozmowy z PKP PLK są obiecujące:

Jacek Sutryk dodał, że rozmawia z PKP PLK, by torowisko dla tramwajów zostało poprowadzone nad torami kolejowymi:

Kraków postanowił zbadać, czy w mieście możliwa jest budowa metra. Czy Wrocław też wróci do tej idei?

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~donek
2021-01-21 03:09:37
z adresu IP: (58.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Celne riposty.
~Ech
2021-01-19 09:07:12
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie słyszę. Nie mogę przeczytać
~Edek
2021-01-19 08:32:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak za trzy lata już to widzę ????
~Zofia
2021-01-12 09:58:38
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zamiast maratonów - więcej rodzinnych biegów i festynów rekreacyjnych w parkach.
~Waldi
2021-01-12 09:52:59
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kiedy obiecany tartan na Lotniczej, gdzie mamy trenować ?
~Agent
2021-01-11 18:08:10
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 14
Drodzy Mieszkańcy Wrocławia zrozumcie w końcu, że władze Wrocławia nie działają w Waszym interesie. Te złodziejskie cwaniaczki działają w interesie swoim, kolesi i państw trzecich. Spójrzcie uczciwie jaka jest jakość życia we Wrocławiu, niestety jest bardzo niska. Dziadostwo na każdym kroku. Wrocław nie rozwija się w sposób zrównoważony, gdzie każdy mieszkaniec jest ważny. Dlatego podczas najbliższych wyborów samorządowych zagłosujcie na uczciwych i mądrych ludzi, którzy będą rozwiązywać Wasze problemy i będą polepszać jakość życia we Wrocławiu. Nie działajcie w myśl zasady, że na złość PiS zagłosuję na byle kogo, tylko nie na PiS.
~AjWaj
2021-01-11 18:05:35
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 6
We Wrocławiu sprawy mają się następująco: 1. Jakość życia jest bardzo niska. 2. Syf, bród, smród i szczury. 3. Wszędzie jest bałagan, tereny wspólne zaniedbane, trawa nie jest koszona. 4. Wszędzie dziurawe i pozapadane drogi, kostka pamiętająca jeszcze Hitlera. 5. Brak obwodnicy dookoła miasta, w szczególności obwodnicy wschodniej. 6. Rozwiązania komunikacyjne to jakiś skansen pod każdym względem. 7. Komunikacja miejska nie jeździ wszędzie i jest droga. 8. Instytucje publiczne: szkoły, przedszkola, żłobki, wiele z nich jest w opłakanym stanie technicznym. 9. Jakość powietrza to dno. 10. Niekompetentni urzędnicy, którzy nie odbierają telefonów. 11. Władze mają mieszkańców w wielkiej pogardzie. 12. Pieniądze publiczne są wydawane / przepalane na nieopłacalne projekty np. stadion za 1 mld PLN, wiadomo w jakim celu…, na takim MISIU można było nieźle zarobić. 13. Itd., itp., tak można wymieniać bez końca.
~Czokosutii
2021-01-10 14:19:02
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 20
Jacek Sutryk myśli, że in vitro to pizzernia
~wrocławianin
2021-01-10 13:27:50
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 10
$utryk to chłopak w zbyt długich spodniach wyświechtanych na krzywych i brudnych wrocławskich chodnikach?.
~Słowo roku
2021-01-10 02:57:21
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -18
osiem gwiazd
~apstein
2021-01-10 01:21:40
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 2
jesteś chory , mamy kwity
~Janek
2021-01-09 15:15:53
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 20
Facet sam sobie zaprzecza "Choć prezydent Jacek Suryk na początku dyskusji o budżecie znów podkreślił swoją bezpartyjność i apelował o to, by o problemach miasta rozmawiać z pominięciem partyjnych sporów, odmówił odpowiedzi radnemu, bo nie podoba mu się „środowisko polityczne”, z którego ten się wywodzi." Źródło Tuwroclaw
~Golec
2021-01-09 14:43:17
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 7
Pamiętam tego Pana ze zdjęcia z klubie heh fajnie się bawiliśmy. Pozdrawiam
~Prezes
2021-01-09 12:20:13
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ludzie, głosujcie PITami. Zabraknie kasy i rurka zmięknie. Jeszcze niedawno się przymilali "płać podatki we Wrocławiu" a teraz "nie obiecywali miasta za darmo". Może jeszcze wyślij nas do Łodzi, jak twój guru...
~PREZYDENT SUTRYK?
2021-01-09 10:16:14
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -8
Świetny prezydent. Dziękujemy za więcej nowych ścieżek rowerowych.
~Albert
2021-01-09 08:53:11
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 30
Wydaje się, że gdyby Prezydent Sutryk skoczył z poziomu własnego EGO na poziom swojego IQ to niechybnie by się zabił.
~wyszczepić
2021-01-09 02:19:02
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 11
bez kolejki
~Słowo roku:
2021-01-09 01:58:02
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -34
****** ***
~****
2021-01-08 23:06:37
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -41
Tak właśnie przyszedł PiS i rozdaje pieniądze bo trzeba spacic kiełbasę wyborczą, zaciągają kredyty. Kradną pieniądze nasze, za 1 zł zabiera 10.
~Terefere
2021-01-08 21:21:17
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -6
Gdzie jest Konfederacja i pan Tuduj? Chciał zrobić referendum odwoławcze tego kociarza i co ucichł... A może został czymś politycznie kupiony,że siedzi cicho???
~EIT+
2021-01-08 21:13:16
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 57
Bez zakupu tego dzieła geniuszu włodarzy Wrocławia (tych samych od Arlekina, czy Kaplicy Autostrady na Żernikach) za 1 zł przez PiS w mieście już by był komisarz. EIT+ prowadzony przez Wrocław ZBANKRUTOWAŁ.
~????????????
2021-01-08 18:55:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Personalia nie są najważniejsze, najważniejsza jest rozmowa o mieście - powiedział w Radiu Wrocław Jacek Sutryk. ???????????? Na pytania radnego Robert Grzechnik nie chciał odpowiadać. Stwierdził, że nie pasuje mu opcja polityczna radnego.
~Achim
2021-01-08 17:38:44
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: -54
Co PiS zrobił dla Wrocławia przez 6 lat? NIC! I teraz jeszcze chcą zabrać Muzeum Poczty. ZERO dodatcji dla Wrocławia z państwowego fundyszu rozwoju. Kasę rozdali tylko samorządą gdzie rządzi ich pisowska wierchuszka. Zrobili z Polski jeden burdel. Upartyjnili TVP, prokuraturę, są najwyższy, trybunał konstutucyjny. Psują państwo.Afera goni aferę. Najgorsze rządy od 89 roku. PiS to PRL bis. Platforma wybudowała Autostradową Obwodnicę Wrocławia, nowy terminal lotniczy, wyremontowała Dworzec Główny, zbudowała stadion Śląska.
~BYDLE Z PLATFORMY
2021-01-08 16:29:51
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jak można ludziom pensje podwyższać? Skandal! Jak można wspierać ubogie rodziny? No skandal. Jak można wspierać polski handel? Skandal - przecież każdy wie, że produkt jest najlepszy. Jak można udzielać pomocy słabszym? Przecież tylko Jurek Owsiak jest od tego...
~karzeł żoliborski
2021-01-08 15:21:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -8
Jak cudnie było za czasów Platformy - ludzie przypomnijcie sobie. Sądy orzekały na korzyść niemieckich korporacji, zamknięto setki miejsc pracy i my z Platformy mogliśmy robić interesy. Żadna służba nas nie kontrolowała.... Było cudownie. Przyszedł PIS i skończyło się życie na zeszyt. Mało tego nie mogliśmy już wyłudzać pieniędzy w chwilówkach. Podwyższono pensję ludziom, dzieci zaczęły wyjeźdzać na wakacje - skandal !
~tutejszy
2021-01-08 15:12:46
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: -12
jak bedziecie dalej wybierać POPISy i klozetową lewice to bedziecie płacic za ich chore pomysły
~Piotr
2021-01-08 14:51:44
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 53
A czy pan Sutryk ma jakiś pomysł na szczury? A na krzywe i brudne chodniki?
~Panie Prezydencie
2021-01-08 14:32:02
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dziękujemy za ścieżki rowerowe. Musi Pan jeszcze ograniczyć ilość miejsc parkingowych i liczbę dróg.
~Ada
2021-01-08 14:08:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Przytyło się, widzę.
~Wrocek
2021-01-08 13:47:46
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 41
Z tego co pamiętam z kampanii wyborczej Pana Sutryka to nic nie obiecywał, oprócz tego że nie jest z PiS, a to wystarczyło aby został Prezydentem, więc teraz niewiele musi robić bo nic nie obiecywał, byle by tylko nie wstąpił do PiS.
~karzeł żoliborski
2021-01-08 13:40:01
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Proponuję wszystko sprywatyzować, gdyż jest to spuścizna naszego guru Leszka Balcerowicza i jego kumpla Lewandowskiego. Sprywatyzować szpitale, urząd miejski, szkoły i resztę podmiotów.
~SUTRYK? - ŚWIETNY
2021-01-08 13:36:12
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
PREZYDENT. Wkrótce rozprawi się z biedotą z Brochowa, Karłowic i innych rejonów miasta. Przecież w waszym mieście od 30 rządzi deweloperka i zamordyzm. Więc kapitalistyczne psy stulcie mordy. Na Wschodzie mamy bezpłatną komunikację !!! Znacie żłoby taki termin?
~JANDA NA WAS SRA
2021-01-08 13:00:31
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -103
tu konrad, andrzejek, bigos komorowski i TW bolek. POPIERAMY JACKA SUTRYKA !!!
~jego wina
2021-01-08 12:20:43
z adresu IP: (193.56.xxx.xxx)
Ocena: -34
Tramwaj zderzył się z autobusem, wina Sutryka. Pada deszcz, wina Sutryka. Sąsiad zalał sąsiada, wina Sutryka. Frank podrożał, wina Sutryka. Żona nie daje, a córka się puszcza, wina Sutryka. Ktoś rzucił papierek na ulicy, wina Sutryka. Podwyżki prądu i alkoholu, wina Sutryka. Covid, wina Sutryka. 18 godzin czekania na SORze, wina Sutryka. To jest takie podejście homosovieticus, wszyscy są winni dookoła tylko nie ja, to właśnie bolszewicy tak myślą. Sami nie dbacie o to miasto, bo jesteście dziadami i śmierdzącymi w tramwaju brudasami, wy nawet o higienę osobistą nie potraficie zadbać. Nie potraficie wrzucić głupiego papierka do kubła. Te kretyńskie wpisy farmy trolli poniżej załamują, kim trzeba być żeby sprzedać się za 50groszy? Jakim dziadem trzeba być, żeby nie mieć 4zł i 60 groszy na bilet? A potem płacz i wina Sutryka, bo jest kryzys i podwyżki zafundowane nam przez pis. I tak większość pasażerów jest zwolniona z opłat za bilety. Bilety w dalszym ciągu są zbyt tanie, bo nie pokrywają kosztów funkcjonowania MPK. W tym mieście są dużo ważniejsze problemy i inwestycje niż tramwaj na jakieś jagodno czy 1 zł i 20 groszy podwyżki za głupi bilet. Polacy potrafią tylko narzekać, obrażać i hejtować. Co to jest za naród...
~Pik
2021-01-08 12:05:40
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 93
Butny,chamski i arogancki wobec ludzi mających inne zdanie taki ktoś jest "prezydentem miasta" nikt o zdrowych zmysłach go tak nie nazwie nawet zagorzały fan powinien ogarnąć się ostro. Ludzie wierzycie naprawde w tramwaj na Jagodno to jesteśćie naiwni ja wam mówie nie powstanie napewno przez następne 4-5 lat Ktoś tu kiedyś napisał,że tramwaj to przeżytek i archaizm i,że przyszłośćią są autobusy nisko emisyjne zgadzam się w pełni przyszły czas powinien należeć do takich inwestycji tylko Wrocławiem musiałby rządzić człowiek,który zna prawdziwe problemy mieszkańców a Sutryk to komercyjno-propagandowy urzędnik więc i projejkty,które realizuje są destrukcyjne dla miasta.Pamiętajcie o tym przy kolejnych wyborach
~Jan
2021-01-08 11:57:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 14
Dla jednych podwyższa się cenę biletów komunikacji miejskiej, a dla licznych grup społecznych przejazdy są bezpłatne. Jeśli chcesz podwyższać koszty utrzymania nierentownej komunikacji to po równo wszystkim.
~////
2021-01-08 11:05:54
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 55
Słowo roku 2021 - "sutryczenie"
~PSYCHIATRA
2021-01-08 11:03:44
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 54
Leczę z obsesji i urojeń wszelkie osoby z dysfunkcją poznawczą polegającą na wierze w działalność płatnych trolli na tym portalu.Byli ubole i b.członkowie PZPR możliwość płatności w rublach transferowych za wizytę.Dyskrecja zapewniona.Po kuracji można zacząć nowe życie bez obciążeń psychicznych.
~Bękart arlekina :-)
2021-01-08 11:00:27
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 21
3-4 lata czekania na sprawną komunikację we Wrocławiu. :-D To przybysz z odległej galaktyki? On nawet nie wie, co i do kogo mówi (i prawdopodobnie, w którym jest mieście też nie wie). Gospodarz w studio pyta o tramwaj NAD torami kolejowymi, a ten ... mówi, że "bardzo chciałby" - komedia na poważnie. :-D Przecież tramwaj ma jechać ulicą, a na wiadukt muszą przełożyć linię kolejową Wrocław-Sobótka. On NIE WIE, gdzie to jest, co to jest i po co to jest. W takim razie do czego on jest tutaj potrzebny, bo na Instagramie można znaleźć lepsze zdjęcia?
~mar
2021-01-08 10:45:07
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 23
niesamowite, że można być aż takim zadufanym bucem bez żadnej żenady
~~Farma trolli
2021-01-08 10:43:11
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 55
Dzień dobry jestem pracownikiem spółki miejskiej. Proszę przestańcie pisać źle na prezydenta bo zamiast wykonywać moje zadania muszę odpisywać na wasze komentarze i nazywać was farmą troli. Dajcie już spokój bo sam nie wiem czy jestem tu od odpisywania na komentarze w sieci czy od pracy w spółce miejskiej. A jak nie odpisze to sie prezydent zezłosci i jego podwladny znowu kogos wyrzuci.
~PANIE JACKU
2021-01-08 10:33:57
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 38
Dziękujemy za podwyżki MPK! Uderzą głównie w biedotę i 80 procent mieszkańców, którzy popierają 500 plus, a trzeba pamiętać, że Wrocław, Gdańsk i Poznań jesteśmy elitą. Proponuję kolejne podwyżki za mieszkanie, posiadanie samochodu i gazu o jakieś 20 procent. My Wrocławianie jesteśmy elitą - kastą należą nam się również szczepionki bez kolejki.
~Misiewicz
2021-01-08 10:30:18
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -34
Robimy nabór na naszą farmę, osoby z niepełnosprawnością mile widziane, również z intelektualną. Wpisy hejtujące prezydenta miasta miłe widziane (+60 groszy). Najlepsze stawki, mamy dofinansowanie z ministerstwa kultury. Kontakt na priv.
~Kwiatek
2021-01-08 10:27:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 16
O jego chęci do dialogu można przeczytać w dzisiejszej wyborczej „nie mam czasu na spory” - ma być po mojemu, a radni są od podnoszenia ręki za a nie spierania się i dyskutowania, wiem najlepiej, reszta to chłopcy w krótkich spodenkach. WROCŁAW TO JA
~wlsn
2021-01-08 10:24:56
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 8
Mpk nie bezwzględna alternatywa to na hugo te buspasy itsy i pierwszeństwa. Tramwaj na jagodno utonie w tych ekspertyzach rozmowach analizach. Gospodarz który widziałby potrzeby mieszkańców zrobilby osobny buspas na nowej jezdni i puscil tam jak najszybciej autobus. Jezeli sie uda to hybrydowy elektryczny. Przez pareclat funkcjonowania takiego roziwazania moznaby dopiac formalnosci z torowiskiem albo zupelenie z niego zrezygnowac
~wianuszek
2021-01-08 10:19:12
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 109
w całej Europie w miastach wielkości Wrocławia, a nawet mniejszych TORY nie są przeszkodą w budowie CZEGOKOLWIEK. Są takie wynalazki XIX w. jak tunel i wiadukt.
~fachowiec
2021-01-08 10:16:50
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -12
Niestety bałagan po Dutkiewiczu został ogromny i nie da się tego szybko naprawić. Grunt, że za Sutryka coś ruszyło: Hubską i Buforową zakończyli, Most Wschodni ruszył, może i Chrobrego wyremontują. Mosty Pomorskie, tramwaj na Nowy Dwór, itd. Wszystkiego nie da się naprawić jak za dotknięciem magicznej różdżki.
~wianuszek
2021-01-08 10:13:34
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 30
Chłopacy w krótkich spodenkach? Powiedział koleś raczący regularnie wrocławian futrem na gołej klacie. Okropność. Zero klasy. Ciągłe wyzwiska wobec tych, co mają inne zdanie, ale przecież mówi, że "dialogujemy". Monopol na prawdę i wiedzę o Wrocławiu, nie tędy droga.
~Ann
2021-01-08 10:10:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 44
Ja nie rozumiem jednej rzeczy.Przeciez jak budowali drogę na Jagodno to doskonałe wiedzieli ile tam powstanie osiedli i że tramwaj tam jest potrzebny. Wydali pieniądze już na drogę rondo itd.. Teraz co wyburzą część i następna kasą. A z klinem to samo -sciema .4lata temu kupowałam mieszkanie tam i juz mówili że zaraz zaczną budować ten klin.Oczywiscie kłamstwa deweloperów i całej kliki Sutryka.Kłamią na każdym kroku. A Jagodno to będzie jedno wielki beton .Podtopienia dlaczego tam są? ,bo wszytko źle zbudowane i dookoła beton.W nowych budynkach jest już grzyb . Zanim kupicie tam mieszkanie ,dobrze się ludzie zastanówcie.
~Anet
2021-01-08 10:08:10
z adresu IP: (213.205.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wiecznie składać na miasto. Od lat się składam i co? Smog aż dusi, komunikacja wiele do życzenia, tramwajem strach jeździć z powodu torowisk. Zero pomocy od pracowników Urzędu. Na wykup mieszkania czekałam 6 lat myśle ze czekałam aż mi babcia zejdzie i mnie wykpią z mieszkania. Do tego wieczna dłużyznach w urzędach i drożyzna w podatkach. Panie Sutryk pan nie sądzi pan okrada i zeruje na mieszkańcach
~Metrem na Jagodno
2021-01-08 09:55:13
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 27
Jaki prezydent taki klub prezydencki. Wystarczy porównać ten jego klub do klubu Dutkiewicza. I te wyzwiska które nie pasują do jakiejkolwiek dyskusji publicznej i świadczą o małości i słabości.