Uwaga, ślisko! [RAPORT DROGOWY]

Leszek Mordarski, jk, PAP | Utworzono: 2021-01-17 07:43 | Zmodyfikowano: 2021-01-17 07:45
A|A|A

fot. eluban.pl

aktualizacja godz. 18

Kolizja trzech aut na S8 między węzłami Oleśnica Północ - Oleśnica Zachód w kierunku Wrocławia. Jak informuje GDDKiA, zablokowane są dwa pasy ruchu, a pojazdy poruszają się pasem awaryjnym. W miejscu wypadku tworzą się duże korki. Utrudnienia potrwają jeszcze kilkadziesiąt minut.

godz. 15

Wciąż trudne warunki na wielu dolnośląskich drogach. Służby nie odnotowały poważnych wypadków, ale podróż zakończona w rowie to już dość częsty scenariusz. Poniżej trasa wylotowa z Jeleniej Góry. 

A to już krajowa "5" przed zjazdem na A4 w Kostomłotach.

godz. 14:30

Po kolizji dwóch aut na AOW, między zjazdami Wrocław Zachód - Wrocław Lotnisko w kierunku Warszawy tworzy się spory korek. 

godz. 11

Drogie krajowe, ekspresowe i autostrady na Dolnym Śląsku są przejezdne, a ich nawierzchnia w większości jest czarna i mokra – wynika z informacji przekazanych przez dyżurną wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Na głównych drogach w regionie nie ma utrudnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi. „Niedużo śniegu jest na drodze krajowej nr 3 w okolicach Jeleniej Góry i na trasie w okolicach Kamiennej Góry” - powiedziała w niedzielę rano PAP dyżurna wrocławskiego oddziału GDDKiA. Dodała, że na większości dróg krajowych, ekspresowych i autostrady w regionie nawierzchnia jest czarna i mokra.

Na głównych drogach na Dolnym Śląsku w niedzielę przed świtem pracowało 100 pługów i pługopiaskarek.

godz. 7:30

Trudne warunki jazdy na Dolnym Śląsku. Po opadach śniegu nawierzchnia wielu dróg miejscami jest biała. Najtrudniejsza sytuacja panuje teraz w środkowej części regionu - z minimalną prędkością na większości dróg można poruszać się w obszarze ograniczonym od południa linią Świdnica-Jelenia Góra a od północy Bolesławiec Legnica Prochowice.

DK 8, okolice Dusznik Zdroj, fot. Jarosław Wrona

Ogromny zator jest m.in. na S3 od Kochlic do Bolkowa, na 5 - od Strzegomia do Bolkowa i dalej - aż do Kamiennej Góry oraz na 3 od Bolkowa do Jeleniej Góry. 

GDDKiA informuje, że w naszym regionie błoto pośniegowe występuje na 8 od Wrocławia do granicy państwa, na 33 od Kłodzka do granicy i 39 od Łagiewnik do Brzegu.

Od kilku dni po dolnośląskich drogach jeździ się trudniej. Wczoraj na drodze biegnącej przez Nawojów Łużycki doszło do groźnego wypadku - kierowca auta osobowego stracił panowanie nad kierownicą i samochód wpadł do Kwisy. Podróżujący nim mężczyźni zdołali wydostać się sami.

fot. eluban.pl

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama