Areszt dla podejrzanego o kradzież rozbójniczą

WK, PAP | Utworzono: 2021-01-19 13:27
Areszt dla podejrzanego o kradzież rozbójniczą - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała, że jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest między innymi o kradzież rozbójniczą, zniszczenie mienia i inne kradzieże.

- Przestępstw tych dopuścił się w ciągu jednej nocy na terenie gminy Stara Kamienica. Mężczyzna na miejscu zdarzenia zgubił dowód osobisty, paszport, a także karty płatnicze. Funkcjonariusze ustalili, że ma on na koncie najprawdopodobniej jeszcze inne przestępstwa - powiedziała policjantka.

Dodała, że podejrzany dopuścił się tych przestępstw w ciągu jednej nocy z 28 na 29 grudnia ubiegłego roku.

- 28-latek został przyłapany przez pokrzywdzonych na kradzieży mienia z ich komórek. Jego łupem padła piła elektryczna, taczka, a także kable elektryczne i pompa do wody. Mężczyzna w celu utrzymania skradzionych rzeczy poszarpał się z pokrzywdzonymi, a następnie udało mu się uciec - wyjaśniła policjantka.

Kilka godzin później wrócił i zniszczył samochód jednego z mężczyzn, którzy wcześniej próbowali go zatrzymać. Na miejscu zgubił jednak dokumenty. Był to dowód osobisty, paszport i karty płatnicze.

- Okazuje się, że tej samej nocy ranił on w rękę mężczyznę dostarczającego towar do sklepu. Powodem ataku na niego było to, że pokrzywdzony zauważył, jak desperat próbuje okraść jego samochód. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ten ma na koncie najprawdopodobniej jeszcze inne przestępstwa. Obecnie wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności - powiedziała policjantka.

Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.