Kogel z Noblem, premierowym teatrem, nieutraconym rajem (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-02-18 13:55 | Zmodyfikowano: 2021-02-18 13:55

Magdalena Drab i Piotr Ratajczak przed ostatnim odcinkiem serialu '5.0' Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Jedno z najambitniejszych nie tylko onlajnowych przedsięwzięć legnickiej sceny zbliża się do końca. Premierowo do obejrzenia w sobotę, w piątek powtórka odcinka czwartego. Jak będzie nasza przyszłość? Można się o tym przekonać już, w teatrze.

Teatr Akademii Sztuk Teatralnych wraca do repertuaru na swoich scenach przy Braniborskiej. Są dwa nowe dyplomy:

> 'Wrocław. Escape Room' - reż. Arkadiusz Buszko, tekst Piotr Rowicki. U nas: Antonia Lewicka, Miłosz Broniszewski.

 

> 'Noc wśród drzew' - wraz z reżyserem Radkiem Stępniem: Aleksandra Perek, Mateusz Osiadacz.

Premiera w Teatrze Polskim w Podziemiu. 'Aktorzy prowincjonalni' to jeden z dwóch spektakli przygotowanych przez Michała Borczucha (reżyseria) i Tomasza Śpiewaka (dramaturgia). Drugi - komplementarny, ale i osobny - prezentuje Stary Teatr. A punktem wyjścia jest los dwóch zespołów teatralnych po niesławnych konkursach na dyrektorów teatrów we Wrocławiu i Krakowie. Premiera wrocławskiego w weekend w Piekarni. Rozmawiamy z Haliną Rasiakówną, Martą Ziębą, Michałem Borczuchem, Tomaszem Śpiewakiem.

Artur Borkowski - reżyser najnowszej propozycji Wrocławskiego Teatru Pantomimy. 'Królowa - baśń podwórkowa' to inspirowane Andersenową 'Królową śniegu' przedstawienie dla widzów od 5 lat (tekst Agnieszki Charkot). Do zobaczenia na podwórku siedziby teatru przy Dębowej.

Eugeniusz Dębski z nową powieścią! Sensacja! Wrocławski pisarz SF Franz Keller (pseudonim) jest laureatem literackiej Nagrody Nobla - ogłaszają światowe media. Ale to dopiero początek... Książka ukazuje się właśnie w Wydawnictwie Warstwy. Czytamy jej fragmenty w Radiu Wrocław (tuż przed godz. 23) oraz w Radiu Wrocław Kultura (w czwartek o 18:40 i w niedzielę między 8 a 9). A my pytamy autora o intrygę i postaci, fikcyjne czy...?

O najnowszej wystawie Karoliny Jaklewicz 'Raj nieutracony' we wrocławskiej galerii Arttrakt. Wystawie wypełnionej szmaragdowym błękitem, morską przestrzenią, metafizyczną geometrią, a także słodko-gorzką refleksją na temat życia i ludzkości.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

 

fot. FB Wrocław.Escape Room >

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.