IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

Jerzy Węgrzyn, KM | Utworzono: 2021-02-15 16:02 | Zmodyfikowano: 2021-02-15 16:03
A|A|A

fot. Radosław Bugajski

We wtorek między 6.00, a 16.00 w regionie prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Dotyczy powiatów: bolesławiecki, głogowski, jaworski, Jelenia Góra, kamiennogórski, karkonoski, Legnica, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki i złotoryjski.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże, początkowo na wschodzie z większymi przejaśnieniami. Postępujące od zachodu opady śniegu i tam nad ranem przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący, powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -7°C na wschodzie do -4°C na zachodzie wystąpi w pierwszej połowie nocy. Do rana wzrost temperatury do -3°C, -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie duże, wieczorem z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu przechodzące od zachodu w deszcz ze śniegiem, deszcz i mżawkę. Miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama