Legnica: Jacek Głomb zawalczy o stanowisko dyrektora Teatru im. Heleny Modrzejewskiej

Karolina Kurczab, KM | Utworzono: 2021-02-17 14:26 | Zmodyfikowano: 2021-02-17 14:32
A|A|A

Fot. Karolina Kurczab

Zanim został dyrektorem Modrzejewskiej, legnicką sceną straszono absolwentów szkół aktorskich, dziś to jeden z najlepszych Teatrów w Polsce. Jacek Głomb, który od 27 lat jest dyrektorem Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy poinformował, że w ogłoszonym przez województwo konkursie wystartuje i jest wdzięczny za poparcie społeczne:

- Legnica to mój świat i innego nie mam. Przez 27 lat krok po kroku budujemy tu nasz teatr, tworząc miejsce bardzo ważne artystycznie, dlatego wystartuje w konkursie na dyrektora teatru w Legnicy i wierzę w uczciwy konkurs. Nie chce oddawać walkowerem świata, który tu razem stworzyliśmy.

Ze względu na dorobek i zasługi dla legnickiej sceny stanowisko dyrektora powierzano Jackowi Głombowi do tej pory bez przeprowadzania procedury konkursowej. Nieoficjalnie mówi się jednak, że wpływ na decyzję Zarządu Województwa mógł mieć Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, który nie chce się w tej sprawie wypowiadać.

- Oczywiście, że biorę pod uwagę, to że mogę przegrać. Konkurs jest puszką Pandory. Trudno na moją kandydaturę patrzeć bez kontekstu tych 27 lat. Istotne jest to, że zbudowaliśmy ten świat i trzeba tego świata ze wszelką cenę bronić.

Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę nie tylko wyższe wykształcenie kandydatów, ale także doświadczenie w zarządzaniu jednostkami kultury. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec czerwca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama