Derby dla szczypiornistek Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-02-20 16:18

Wynik spotkania otworzyła Zorica Despodovska. Zagłębie pierwszą bramkę zdobyło w 5’, kiedy piłkę do siatki posłała Adrianna Górna. Te dwie zawodniczki trafiały na początku na przemian (2-3 w 7’). Gra obu zespołów nie była jednak wolna od błędów, m.in. niecelnych podań. MKS wyrównał, a następnie wyszedł na prowadzenie (5-3 w 10’). Od tamtego czasu rezultat spotkania oscylował wokół remisu, to jednak kobierzyczanki goniły wynik.

Defensywa Miedziowych zmuszała kobierzycanki do kombinacyjnej gry – wrzutkę bramką zwieńczyła Zuzanna Ważna (8-8 w 17’). Kilka ważnych interwencji zanotowały bramkarki – zarówno Beata Kowalczyk, jak i Monika Maliczkiewicz. W ofensywie za to skuteczne były kołowe – Zuzanna Ważna oraz Joanna Drabik.

Na pięć minut przed końcem o czas poprosiła Edyta Majdzińska. Jej drużyna odzyskała prowadzenie z początku meczu (11-12 w 27’). Mimo dobrego fragmentu gry w obronie nie potrafiły jednak odskoczyć rywalkom w przerwie spotkania mieliśmy remis po 13.

Po zmianie stron gra była jeszcze bardziej wyrównana. Po drugim z rzędu trafieniu Natalii Janas Kobierki zyskały minimalną przewagę (16-17 w 34’) Na ławkę kar odesłano Patricię Matieli, ale przyjezdne nie wykorzystały gry w przewadze do powiększenia dystansu. Swoją szansę przy osłabieniu rywalek znalazły Miedziowe (21-18 w 44’).

Zawodniczki Edyty Majdzińskiej miały problem z budowaniem akcji ofenswynych. Na listę strzelczyń wpisała się, co prawda, dwukrotnie Karolina Mokrzka, ale niewiele to dało. MKS powoli powiększał swoje prowadzenie (25-21 w 51’). Kobierzyczanki nie zdołały odmienić już losów spotkania. Porażka w derbach 24-29 przerwała serię 12 zwycięstw KPR-u z rzędu.

Najlepszą zawodniczką w drużynie gospodyń wybrano Patricię Matieli, wśród trójkolorwych wyróżniono Beatę Kowalczyk. Nagrody ufundował oficjalny partner PGNiG Supeligi kobiet, marka Lirene.

Kobierzyczanki są w tabeli drugie. Do prowadzącego Zagłębia tracą sześć punktów.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 29-24 (13-13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 1, Górna 5, Drabik 5, Zawistowska 3, Kochaniak 6, Matieli 6, Świerżewska 4, Milojević, Belmas
Kary: 6 min.
Rzuty karne: 3/5

Kobierki: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 2, Kucharska, Mokrzka 2, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 1, Janas 5, Wiertelak 1, Ważna 5, Ivanović, Koprowska 1, Despodovska 3
Kary: 8 min.