Pachniało sensacją. CCC męczyło się w Bydgoszczy, Ślęza postraszyła Arkę

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-02-20 19:27 | Zmodyfikowano: 2021-02-20 19:29

CCC w końcówce musiało gonić wynik. Kiedy na zegarze pozostawały jeszcze 2,5 minuty "Pomarańczowe" były gorsze od gospodarzy 61:65. Dolnośląski zespół doprowadził do remisu, ale ostatnie słowo mogło należeć do bydgoszczanek. Po przerwie na żądanie Basket rozgrywał akcję z boku, ale Weronika Gajda przechwyciła podanie Elżbiety Międzik i to CCC dostało szansę na zwycięstwo. Równo z syreną rzut trafiła Aaryn Ellenberg-Wiley, która miała najwięcej ze wszystkich - 26 punktów.

Basket 25 Bydgoszcz - CCC Polkowice 68:70 (12:30, 25:12, 11:14, 20:14)

Punkty dla Basketu: Shante Evans 15, Cierra Burdick 10, Karina Michałek 10, Angelika Stankiewicz 9, Elżbieta Międzik 9, Julie McBride 9, Janis Boonstra 4, Edyta Faleńczyk 2.

Punkty dla CCC: Aaryn Ellenberg-Wiley 26, Keisha Hampton 14, Dragana Stankovic 10, Amanda Kantzy 6, Kamile Nacickaite 5, Klaudia Gertchen 5, Weronika Gajda 4.

Sensacją pachniało także w Gdyni. Mająca komplet zwycięstw drużyna Arki przegrywała do przerwy ze Ślęzą 39:40. Po przerwie najlepszy w tym sezonie zespół wziął się solidnie do pracy i zdominował wrocławianki wygrywając trzecią kwartę 22:8 i było już w zasadzie po meczu. Arkadiusz Rusin grał wąską rotacją. Z powodu kontuzji miał do dyspozycji tylko osiem zawodniczek. Cztery z nich rzuciły 10 lub więcej punktów. Najwięcej - 16 - Stephanie Jones

VBW Arka Gdynia - 1KS Ślęza Wrocław 71:65 (13:24, 16:16, 22:8, 20:17)

Punkty dla Arki: Marissa Kastanek 17, Artemis Spanou 16, Laura Miskiniene 14, Kamila Podgórna 11, Angelika Slamova 5, Sonja Greinacher 4, Alice Kunek 2, Aldona Morawiec 2, Amalia Rembiszewska 0.

Punkty dla Ślęzy: Stephanie Jones 16, Anna Jakubiuk 13, Nina Dedic 12, Alesia Sutton 10, Julia Tyszkiewicz 6, Dominika Poleszak 6, Agata Dobrowolska 2, Bożena Puter 0.