Świetna płyta, teatralne premiery (WTOREK w Radiu Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-03-01 18:07 | Zmodyfikowano: 2021-03-01 18:55
A|A|A

DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

15:05/ Piosenka tygodnia: The Weather Station WEAR.

15:15/ Wrocławski Teatr Lalek z nową premierą. OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia. Super duet Maria Wojtyszko i Jakub Krofta powracają w rolach dramaturgiczno-reżyserskich, a w głównych aktorskich ulubieńcy: Anna Makowska-Kowalczyk (Ojeja) i Tomasz Maśląkowski (jej tata, wynalazca, Wysił). Czekamy! Podobnie jak inni widzowie 6+.

16:00/ Teatr AST, czyli Akademii Sztuk Teatralnych, znów z premierą dyplomu. Tym razem duet PiK (Paweł i Katarzyna) albo - i tu zaznaczamy, że to nasza twórczość - WiD (Wolak i Dworak). GDY PRZYJDZIE SEN. TRAGEDIA MIŁOSNA to, jak deklarują artyści, 'opowieść o szukaniu miłości, rozpaczy, uciekaniu od tego, co bliskie i pogoni za tym, co nieosiągalne'. Druga część tryptyku wiejskiego. Pamiętacie DROGĘ ŚLISKĄ OD TRAW (część pierwszą)? Zrealizowaną w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, którego aktorami są Katarzyna Dworak i Paweł Wolak).

16:45/ Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu proponuje spektakl HA(E)USER. Współpraca z Festiwalem Nowe Epifanie (5 marca streaming online). tytuł nawiązuje i do Kaspara Hausera, i do niemieckiego słowa oznaczającego domy. Czytamy w opisie: 'tytułowe „domy” to ciała artystów – podlegające nieustannej transformacji, przyjmujące nowe formy. To części pamięci i osobowości, które można oddzielić i odrzucić, robiąc miejsce na nowe'. Reżyseruje Helena Ganjalyan.

17:30/ Puls Radia Wrocław Kultura, przegląd prasy kulturalnej, nowości i aktualności.

18:00/ Świetna płyta, oryginalnie podchodząca do pieśni Mieczysława Karłowicza. Pięknych pieśni. Na czym polega oryginalność? Śpiewa tu kontrabas Pawła Jabłczyńskiego, ale też - jak zawsze - fortepian Justyny Skoczek (oboje to wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego). A teksty (wiersze) pomiędzy muzyką mówi Bartosz Porczyk. Nic dziwnego, że album (wydany przez Anagram Records) jest na takim poziomie. Rozmawiamy i słuchamy fragmentów.

18:45/ Na końcu języka - porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą - magazyn. Plus wspomnienie zmarłej w ubiegłym tygodniu wspaniałej muzykolożki Ewy Kofin.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama