Pies bez smyczy i kagańca. We Wrocławiu to norma

Ida Górska, mk | Utworzono: 2021-03-04 14:18 | Zmodyfikowano: 2021-03-04 14:20
A|A|A

fot. Waldemar Forysiak

Właściciele ponoszą pełną odpowiedzialność za swojego pupila, a niezachowanie specjalnych ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia jest wykroczeniem, o czym przypomina rzecznik straży miejskiej Waldemar Forysiak.

Nie jesteśmy w stanie w pełni przewidzieć zachowania pupila, jeśli zaatakuje on innego psa lub człowieka, wówczas nie jest to jedynie wykroczeniem, a przestępstwem. Zapytaliśmy wrocławian co sądzą o wyprowadzaniu psa bez smyczy i kagańca:

Psy mogą wyrządzić krzywdę innym psom, a nawet przychodniom - z takimi wspomnieniami mierzą się mieszkańcy

Jeśli nie chcemy narazić się na wysokie kary finansowe, pamiętajmy aby na spacer po mieście założyć naszym czworonożnym przyjaciołom kaganiec i smycz.

PARK GRABISZYŃSKI - strażnicy miejscy sprawdzają czy na spacerze z psem przestrzegamy obowiązujących przepisów ???? na...

Opublikowany przez Waldemara Forysiaka Czwartek, 4 marca 2021
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~zzzzzz12
2021-03-07 18:22:52
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na Biskupinie przejście wzdłuż garaży między ul.Stefczyka a ul.Abramowskiego doprowadzono do stanu używalności poprzez nawiezienie nowego podłoża i wyrównania dziur. No i stało się to wyremontowane przejście aleja spacerowa i toaletową dla puszczanych samopas psów. Psie odchody i obszczywanie co tylko się da jest dla mieszkających istną udręka. Po co naprawiano nam to przejście.Czyzby dla psów. A wyprowadzający mają czysciutkie swoje duże ogrody i tereny zielone. My mamy psie gówna,wolno biegające i sikające na wszystko psy.
~Dzien+Swira
2021-03-06 13:12:32
z adresu IP: (185.135.xxx.xxx)
Ocena: 0
https://youtu.be/WUgI6XPK22A
~wrocławianin
2021-03-05 08:35:34
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pies bez smyczy i kagańca nie powinien być na ulicach, parkach Wrocławia. Tak stanowi prawo. Respektowania tego prawa powinna kontrolować Policja i Straż Miejska. No i pan panie $utryk.
~Assa
2021-03-05 08:10:44
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -2
No i co z tego ? Komoletnie mi to nie przeszkadza.
~Komentarz został usunięty
2021-03-04 21:51:13
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Wrocław
2021-03-04 21:49:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
Racja
~*****was***
2021-03-04 20:55:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jeszcze wiecej banialukow.. banda niedouczonych, niedoinformowanych pseudodziennikarzy.. .propagsnda za pieniądze z kradzieży nazywanej e tym dziwnym kraju abonamentem. Gardzę wami
~Piotr
2021-03-04 19:50:04
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Mam 15 letniego pieska . Od małego jest wyprowadzany na smyczy. To dla jego bezpieczeństwa.
~TakMiSieCosRai
2021-03-04 19:09:28
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
Zaraz zaraz to na kogo wrocławianie ostatnio gremialnie głosowali? Za PO? Za Sutrykiem? Aha, no tak... Gratuluję Wam
~Łukasz
2021-03-04 18:27:13
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wstyd, że RadioWroclaw jest tubą propagandową niedouczonych Strażników Miejskich. Moi mili redaktorzy sprawdźcie najpierw temat zanim dacie bezmyślną wklejkę...
~PRW
2021-03-04 17:11:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
90% psiarzy nie powinno mieć prawa posiadania psa - nie panują nad nim, nie sprzątają po nim. W cywilizowanym kraju pies jest szkolony a i tak chodzi na smyczy... A u Grażyny i Janusza biega swobodnie, brudzi gdzie popadnie, nie reaguje na wołanie, wtedy taki Kiepski zaczyna swoje "on nie gryzie"... Wiocha mentalna...
~Za to ludzie
2021-03-04 16:20:10
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
noszą kagańce
~Kreto
2021-03-04 16:15:46
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ile mandatów wystawiła Straż Miejska w 2020 ?
~Gość
2021-03-04 14:54:54
z adresu IP: (80.252.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ilustrowanie sforą cavalierów (najłagodniejszych psów na świecie) tekstu o tym, że pies może zaatakować, jak nie ma kagańca jest tak zabawne, że aż żenujące :D