Memoriał Jana Rutyńskiego - zwycięstwo siatkarzy Cuprum

BT, PAP | Utworzono: 2021-03-23 20:41
A|A|A

fot. Cuprum Lubin Facebook

Wszystkie sety były zacięte. Cuprum wygrywało ze Stalą 25:20, 25:22, 25:21. 

Oprócz tych drużyn ekstraklasowych w turnieju wzięły udział dwie pierwszoligowe ekipy, które we wtorek zagrały o 3. miejsce. Olimpia Sulęcin pokonała eWinner Gwardię Wrocław 3:0 (25:23, 25:23, 30:28).

"Wspomnienie Jana Rutyńskiego jest w nas wciąż żywe. Jako jeden z założycieli miedziowego klubu budował Cuprum od podstaw. Na początku występował na boisku jako czynny zawodnik czwartoligowej drużyny, ale z czasem postanowił porzucić sportowe ambicje i zbudować profesjonalny klub, mierzący się z najlepszymi. Mocno przyczynił się do rozwoju siatkówki w Lubinie, niestety nie doczekał się pierwszego historycznego meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Każdy, kto go znał, wspomina Jana z wielkim sentymentem" - można było przeczytać w zapowiedzi turnieju na oficjalnej stronie klubowej.

Zarówno Cuprum, jak i Stal nie zdołały wywalczyć awansu do ćwierćfinału play off siatkarskiej ekstraklasy. Zespół z Lubina walczy o 11. miejsce w końcowej klasyfikacji z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom. Pierwszy mecz, który został rozegrany na Mazowszu przegrał 0:3. Rewanżowy pojedynek ma się odbyć 28 marca. Z kolei ekipa z woj. opolskiego zakończyła rozgrywki na 13. pozycji.

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama