LITERATURA W RWK 13/2021: Autor Biblii, Staś z Ewą Dużą Reporterką, Granice Grzywaczewskiego i Wiatr ze wschodu Paszyńskiej

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-03-25 10:42 | Zmodyfikowano: 2021-03-25 18:44

W ostatniej audycji książkowej RWK gośćmi byli:

- Maciej Dutko

Felietonista, wykładowca akademicki, autor bloga Evolu.pl, nazywany „doktorem Housem polskiego internetu”. Nasz pierwszy gość jest autorem kilkunastu książek, w tym autorem i redaktorem biblii e-biznesu. Poza tym opublikował m.in. „Targuj się! Zen negocjacji” czy „Efekt tygrysa” – w sumie książki dr. Macieja Dutki, uznanego za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej, sprzedały się już w blisko 60 tysiącach egzemplarzy.

- Tomasz Grzywaczewski

Reporter i pisarz, dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Magellana dla autora najlepszej książki reportażowej, członek amerykańskiego The Explorers Club i analityk specjalizujący się w sprawach Europy Wschodniej. Autor kilku książek w tym dwóch… granicznych: „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych” i wydanej ostatnio „Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej” (Wydawnictwo Czarne).

- Maria Paszyńska

Absolwentka iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawa na Uczelni Łazarskiego. Jej znak rozpoznawczy to powieści z historią w tle. Autorka powieściowych cykli „Warszawski niebotyk”, „Cień Sułtana”, czterotomowego „Owoc granatu” a obecnie, od wczoraj już trzyczęściowej epickiej (o)powieści pod wspólnym nadtytułem „Wiatr ze ze wschodu”. W 2020 roku ukazały się „Czas białych nocy” i „Stalowe niebo”, a teraz premierę ma "Szkarłatna łuna" (Wydawnictwo Książnica).

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.