Julian Żygadło wyznaczony na burmistrza Kątów Wrocławskich

RW, katywroclawskie.pl | Utworzono: 2021-03-28 13:10
Julian Żygadło wyznaczony na burmistrza Kątów Wrocławskich - fot. Kąty Wrocławskie
fot. Kąty Wrocławskie

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyznaczył Juliana Żygadło do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza.

W przypadku wygaszenia mandatu burmistrza przed upływem kadencji jego funkcję, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza, pełni osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów. Swoje obowiązki obejmuje z chwilą powołania.

Ma takie same uprawnienia jak burmistrz gminy, co oznacza że przysługują mu wszelkie kompetencje i uprawnienia burmistrza jako organu gminy. Burmistrz wybierany jest w równych i bezpośrednich wyborach powszechnych, w głosowaniu tajnym. Zgodnie z przepisami burmistrzem wybrany zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Objęcie obowiązków przez burmistrza następuje z chwilą złożenia wobec Rady Miejskiej ślubowania. W celu złożenia przez burmistrza ślubowania zwołuje się sesję Rady Miejskiej na dzień przypadający w ciągu siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów burmistrza. Po jego złożeniu osoba wyznaczona przez premiera przestaje wykonywać obowiązki, które przejmuje nowo wybrany burmistrz.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.