Burmistrz Kątów Wrocławskich ukarany. Czekają nas nowe wybory?

Beata Makowska, GN | Utworzono: 2020-07-23 12:59
A|A|A

fot. Wikipedia/Sławomir Milejski

Sprawa ciągnie się już od ponad roku. Kiedy wypłynęła, burmistrz Kątów Wrocławskich nie chciał jej komentować. W całej sprawie dopatrywał się tła politycznego, bowiem twierdził, że doniesienie złożył opozycyjny radny. Teraz sąd uznał, że Łukasz Z., jeszcze jako radny, miał nie wykazać w oświadczeniu majątkowym długów w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, a zgodnie z przepisami każdy, kto składa oświadczenie majątkowe musi wykazać swoje zobowiązania powyżej 10 tys. zł. Sąd skazał włodarza na karę grzywny.

Jeśli wyrok się uprawomocni, to mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie czekają nowe wybory, w których Łukasz Z. nie będzie mógł wystartować.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~M.K
2021-03-04 20:20:09
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oby to nie była prawda! To najlepszy burmistrz jakiego Kąty widziały. Zrobił już dużo dobrego, oby mogl to kontynuować
~Jozek
2020-08-24 09:09:27
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Na podstawie jakich analiz twierdzą Państwo, że to dyskwalifikuje z pełnienia urzędu burmistrza? Radzę poczytać analizy przy sprawie prezydent Zdanowskiej zanim takie sensacyjne tezy na zlecenie opozycyjnego radnego zaczną Państwo wypisywać.
~Mieszkaniec
2020-08-17 23:53:16
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zmiany są najdroższe imprezy plenerowe i brak inwestycji. Super plan
~Kąty
2020-08-03 23:36:33
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Łukasz Z. To najlepszy Burmistrz jakiego Kąty miały. Murem za Burmistrzem !!!!!
~Emilia
2020-07-24 00:01:38
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wprwadził wiele zmian, a tego ludzie oczekiwali i nadal oczekują - sprostał więc jednemu z tysięcy oczekiwań jakie ludzie maja wobec burmistrza. Komunikacja autobusowa też na plus, osobiście nie korzystam, bo jak dla mnie jest do bani... ale znam osoby, które są zadowolone. No i to tyle. Jeszcze nie odczujemy niektórych błędnych decyzji, bo to odbija się po latach... ale niech już się skończy jego czas, bo im krócej będzie piastował urząd, tym mniej nabrałagani ;) a cwaniactwo nigdy nie popłaca! Musi ponieść tego konsekwencje. Ot karierowicz
~Kątownik
2020-07-23 15:49:19
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Przynajmniej rozbił zabetonowany układ w gminie. Zmiany były potrzebne. Po za tym nie za wiele się działo szczególnie w Kątach. Pokonczone inwestycje, ktore zaczęte zostaly przed wyborami.
~nostradamus
2020-07-23 15:21:10
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 0
Taki pewniak byl;) BurMISZCZU i to nie jest ostatnie slowo w tej sprawie:)
~Anonim
2020-07-23 13:28:16
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
I dobrze