W centrum Jawora pojawią się rolnicze maszyny do oprysków

Andrzej Andrzejewski, PP | Utworzono: 2021-04-06 07:30 | Zmodyfikowano: 2021-04-06 07:30
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

- Akcja zostanie przeprowadzona wieczorem lub nawet w nocy, by nikogo nie narazić ludzi na bezpośrednie działanie preparatów antywirusowych - wyjaśnia Leszek Światkowski z Urzędu Miasta w Jaworze.

- Wszystko to będzie robione dzięki wsparciu jaworskich rolników. Na teren miasta wyruszy ciężki sprzęt rolniczy, czyli opryskiwacze - każdy o pojemności kilku tysięcy litrów. Będziemy odkażali ciągi piesze, place przy supermarketach.

To już kolejna akcja dezynfekcji miejsc, w których najczęściej pojawiają się piesi. Tysiące litrów preparatu antywirusowego mają pomóc w ograniczeniu covid-19.

- Opryski prowadzone są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, mimo że sama substancja nie zagraża człowiekowi - zapewnia Leszek Świtkowski.

- Jest to też naukowo udowodnione, że takie działania przynoszą efekt. One już po kilkunastu minutach zabijają koronawirusa i nie pozwalają na jego rozprzestrzenianie się wśród pieszych. Dlatego właśnie ponownie odkażamy Jawor.

Dezynfekcja w Jaworze miała być też przeprowadzona tuż przed świętami. Wówczas rozpylanie preparatu uniemożliwił jednak deszcz i silny wiatr.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama