Szczawno-Zdrój zajmie się zagospodarowaniem otoczenia Pomnika Legii Polsko-Włoskiej

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2021-04-15 06:50 | Zmodyfikowano: 2021-04-15 06:51
A|A|A

fot. Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

W okolicy przybywa też nowych domów, przez co kompleks leśny staje się miejscem spacerów. Pora by spojrzeli na niego specjaliści, sugeruje Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju:

Gmina Szczawno-Zdrój ogłosiła przetarg i do końca przyszłego tygodnia czeka na oferty sporządzenia dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem. To jedyne miejsce pamięci narodowej w Szczawnie, dodaje Fedoruk:

Gmina chce być gotowa na przyszłość, by wtedy zagospodarować to miejsce pod kolejny park. Na razie więc oświetlone alejki nie powstaną, choć nie wyklucza się, że pojawią się naturalne, drewniane ławki.

Motywacją dla gminy jest m.in forma prezentacji tego obszaru w internetowych wyszukiwarkach. Tam, zieleń opisana jest mianem Parku Ułanów Nadwiślańskich. Mimo, że oficjalnie taki park w Gminie nie istnieje, to zdaniem władz Szczawna-Zdroju, z uwagi na patriotyzm - walczącym w bitwie na Czerwonym Polu należy się hołd i szacunek.

Chętni projektanci, swoje oferty do przetargu mogą składać jeszcze do 23 kwietnia. Niestety zadania nie uda się zrealizować przed najbliższą rocznicą bitwy przypadającą na 15 maja.

ZOBACZ TEŻ: 212. rocznica bitwy pod Strugą

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama