Miks z Czechowem, Szafran jako Garland, Ćwiek, Bresler, Danowicz (Rozmowy z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-04-22 16:00 | Zmodyfikowano: 2021-04-22 16:30
A|A|A

DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura

'Trzy siostry'+'Wiśniowy sad'+'Mewa'+'Iwanow'='premiera we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Tytuł roboczy: 'Tiki i inne zabawy z Czechowem'. O miksie z Czechowa opowiadają reżyserka Dominika Knapik i dramaturżka Patrycja Kowańska.

Zapowiada się przebój we Wrocławskim Teatrze Komedia. 'Judy: Na końcu tęczy' Petera Quiltera dzieje się na pół roku przed śmiercią Judy Garland. W roli tytułowej - uwaga - Justyna Szafran. Reżyseruje Wojciech Dąbrowski. Nasi goście.

(Justyna Szafran jako Judy Garland, fot. z archiwum artystki)

Jakub Ćwiek z nową powieścią pt. 'Drelich' i nowym bohaterem. Marek Drelich jest złodziejem, ale tu zmaga się przede wszystkim z pewnym gangsterem Wójcikiem, który chce go zniszczyć. Ćwiek w świetnej formie, na początku serii. Dzięki Wydawnictwu Marginesy czytamy też fragment audiobooka (Filip Kosior), zarówno w Radiu Wrocław Kultura, jak i Radiu Wrocław.

Agnieszka Bresler. Aktorka i reżyserka. Po znakomitym monodramie 'Kobietostan. Chór na jedną aktorkę' tym razem - w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Wrocławia - realizuje 'Wielogłos o płci (brzydkiej)' na bazie rozmów z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

 

Christian Danowicz, koncertmistrz wrocławskiej orkiestry NFM Leopoldinum, laureat naszych Emocji, wyróżnień Radia Wrocław Kultura. Rozmawiamy i słuchamy fragmentów z ostatniej - nominowanej do Fryderyka - płyty z utworami Debussy'ego i Czajkowskiego. Ukazała się pod szyldem NFM Recordings, czyli marki Narodowego Forum Muzyki.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama