Sztuki wizualne w RWK 16/2021 [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-04-21 19:10 | Zmodyfikowano: 2021-04-19 23:00
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Od 20 kwietnia do 2 maja w mia ART GALLERY trwać będzie wystawa ”Płynność i stałość”. Opowiedzieli nam o niej artysta Sławomir Ratajski oraz kurator Bogusław Deptuła.


Wiemy już kim jest bohaterka słynnego, zrobionego w 1982 roku na "wrocławskim Manhattanie" zdjęcia Chrisa Niedenthala. O głośnej akcji poszukiwawczej porozmawiałem z Martą Czyż i Michałem Dudą z Muzeum Architektury.


Galerii Sztuki Współczesnej MD_S skończyła się właśnie wystawa "Od kuchni" Marty Melnykovych, a za chwilę zaczynają się "Przejścia' Oleny Matoshniuk. Połączyliśmy się z obiema artystkami i zespołem kuratorek należącej do wrocławskiej ASP galerii.


Witryna Jednej Fotografii
 czyli zewnętrzna mini galeria, którą znajdziecie na froncie Art Cafe Kalambur, powraca po dłuższej przerwie i dwóch gościnnych plakatach. Temat przybliżył nam Michał Litwiniec.


Do 16 maja potrwa nabór do TIFF Open 2021. Spośród nadesłanych projektów jury wybierze co najmniej trzy najlepsze cykle, których autorzy zaproszeni zostaną do współtworzenia wspólnej wystawy w ramach 11. edycji TIFF Festival. Opowiedzieli nam o tym Dyrektor Programowy Łukasz Rusznica i producentka Monika Muszyńska.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama