Muzyka i teatr (Radio Wrocław Kultura - program na wtorek)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-05-03 20:00 | Zmodyfikowano: 2021-05-03 22:52
A|A|A

15:05/ Piosenka tygodnia: VOO VOO 'Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic' (wersja wiosenna).

15:30/ Paweł Palcat, aktor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. 8 maja będzie można online zobaczyć 'Maraton/Tren' - osobisty monodram artysty: 'Opowieść o rozstawaniu się z najważniejszą osobą w życiu każdego człowieka - z matką. Głęboko osobiste, przekraczające wszelkie konwencje i konwenanse, boleśnie szczere wyznanie Pawła Palcata, który organizuje żałobną ceremonię, aby tym lepiej przyjrzeć się urodzie życia'.

16:15/ Irena Wójcik - aktorka-symbol wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. W szaniawskim zespole od 1989 roku. Ostatnio występuje w duodramie 'Przewodnik dla lewicy o prawicy' o lewicy' (w tym tygodniu w repertuarze online), gdzie jest m.in. matką pięciorga dzieci czy prawicową feministką. Prywatnie miłośniczka gór i historii Wałbrzycha, o czym warto posłuchać w podcastach z cyklu Szaniawski FM.

17:00/ Tomasz Leszczyński - aktor Teatru Muzycznego Capitol, znakomity wokalista, kompozytor, aranżer. Kierownik muzyczny spektaklu 'Gracjan Pan'. Właśnie mamy płytę z piosenkami z tego przedstawienia. Słuchamy i rozmawiamy.

18:00/ Tomasz Hajda - absolwent i wykładowca (dr. hab.) Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pierwszy puzonista NOSPR-u. Głównym tematem naszego spotkania jest świetny album z rzadkim repertuarem, wydany przez JB Records. Rzadkim i porywającym.

18:45/ Na końcu języka - porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.

[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą - magazyn aktualności kulturalnych.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama