Tenisistki stołowe z Wrocławia dalej od złotego medalu

BT, PAP | Utworzono: 2021-05-03 19:24
A|A|A

fot. Facebook Natalia Bajor

Zespół z Tarnobrzegu we Wrocławiu nie pozostawił złudzeń, kto jest w tej chwili najlepszy w Polsce i pewnie zwyciężył 3:1. Rewanż za dwa dni wydaje się być tylko formalnością

„Tarnobrzeg ma bardzo silny zespół i wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie. Może gdyby nie było u nich Han Ying? Ona bardzo dużo wnosi. Nie wiem, czy przegrała w naszej lidze kiedyś jakiś mecz. Nie jest ujmą przegrać z Tarnobrzegiem” – powiedział PAP trener AZS-u Zdzisław Tolksdorf.

Najwięcej emocji dostarczyły pojedynki Natalii Bajor z Białorusinką Wiktorią Pawlowicz i Anny Węgrzyn z Julią Ślązak. Szkoleniowiec wrocławianek przyznał, że mogły się równie potoczyć i wynik był sprawa otwartą.

„Zwłaszcza mógł się podobać mecz Ani z Julią, bo były długie wymiany, jeden set był na przewagi i dużo się działo. Julia zagrała jeden z lepszych meczów, dużo ryzykowała, ale Ania dobrze zaprezentowała się taktycznie. To był naprawdę ciekawy pojedynek” – dodał Tolksdorf.

Mecz rozstrzygnął pojedynek Bajor z Han. Niemka zdominowała wrocławiankę i pewnie zwyciężyła 3:0. W ostatnim secie aktualna indywidualna mistrzyni Polski punkt zdobyła dopiero przy stanie 0:10.

„Jedziemy na rewanż powalczyć. Dla nas srebro w krajowym składzie to już jednak duży sukces. Jasne, że wolelibyśmy złoty medal, ale nie mamy się czego wstydzić. Dziewczyny naprawdę mają za sobą udany sezon ligowy” – podsumował trener AZS-u.

KU AZS UE Wrocław – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3

Natalia Bajor – Wiktoria Pawlowicz 1:3
Katarzyna Węgrzyn – Ying Han 1:3
Anna Węgrzyn – Julia Ślązak 3:1
Natalia Bajor – Ying Han 0:3

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama