Gwardia Wrocław zagra w Tauron Gigantach Siatkówki

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-05-06 18:30
A|A|A

fot. gwardiawroclaw.pl

Podczas konferencji prasowej przy jednym stole zasiedli: pomysłodawca TAURON Gigantów Siatkówki Wojciech Rozdolski, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki, prezes TAURON Paweł Strączyński, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki, prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol oraz prezes Gwardii Wrocław, Łukasz Tobys. Wszyscy pozytywnie wypowiadając się na temat wydarzenia, które będzie miało miejsce w ostatni weekend września 2021 roku na Dolnym Śląsku.

Cieszymy się, że możemy spotkać się tu razem i ponownie poinformować o fakcie, że turniej TAURON Gigantów Siatkówki się odbędzie. Udało się to również w poprzednim roku, jako nielicznym, warunki pandemiczne były wtedy trudne, ale liczymy, że kolejna odsłona będzie już inna. Przede wszystkim z obecnością kibiców. Dziękuję firmie TAURON za wsparcie, Ryszardowi Czarneckiemu, bez którego taki turniej nie mógłby istnieć. Dodatkowo możemy niemal od początku liczyć na wsparcie PGE Skry Bełchatów. Ważna jest też obecność mistrzów Polski z Jastrzębia Zdroju. Witam również w naszej drużynie Łukasza Tobysa, który jako prezes Gwardii podjął się trudnego zdania odbudowy potęgi wrocławskiej siatkówki. Od kilku lat pracujemy razem, cieszę się, że jesteś z nami – rozpoczął Rozdolski.

Pomysłodawca turnieju zdradził, że TAURON Giganci Siatkówki powracają do formuły rywalizacji polsko-zagranicznej. Tym razem będzie to granie polsko-tureckie. Gwardia rozegra swój mecz z jednym z najsłynniejszych tureckich klubów siatkarskich, ale póki co organizatorzy jeszcze nie zdradzają jego nazwy. Pewne jest, że mecz odbędzie się 24 września w Miliczu. Za to 25 i 26 września rywalizacja przeniesie się do Jelcza-Laskowic. Poza rozgrywkami klubowymi odbędzie się m.in. międzypaństwowy Polski z Turcją oraz rywalizacja legendarnych, mistrzowskich reprezentacji Ireneusza Mazura i Grzegorza Rysia. Nie zabraknie również rozgrywek młodzieżowych TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, gdzie w finale powinno pojawić się przeszło pół tysiąca dzieciaków.

Ten turniej jest częścią polskiej siatkówki od lat. Formuła z roku na rok jest coraz bardziej atrakcyjna. Cieszę się też, że firma TAURON jest przy polskiej siatkówce, zarówno w tym szerszym aspekcie, jak i chociażby poprzez takie inicjatywy, jak TAURON Giganci Siatkówki. Prezes Strączyński nie tylko zna, ale i czuje sport. Warto też pamiętać o swoich korzeniach, dlatego ciekawie zapowiada się rywalizacja mistrzów sprzed lat. Do tego obecność prezesa Tobysa pokazuje, że jest z nami nowa, młoda energia. Gwardziści grają zresztą o brązowe medale w TAURON 1. Lidze, co również jest wymowne. Spółki Skarbu Państwa mocno wspierają siatkówkę, cztery najlepsze drużyny PlusLigi to właśnie kluby, które mogą liczyć na takich ważnych, solidnych partnerów – mówił wiceprezes Czarnecki.

Dla Gwardzistów wrześniowa okazja będzie pierwszą do pokazania się na boisku, w sportowej rywalizacji, podczas TAURON Gigantów Siatkówki.

Dziękuję za zaproszenie Wojtku, zwracam się tu do pomysłodawcy turnieju. Jestem dumny, że mogę siedzieć przy jednym stole razem z takimi postaciami polskiej siatkówki. Deklaruję, że będziemy walczyć o zwycięstwo w swoim meczu podczas TAURON Gigantów Siatkówki oraz o wygranie TAURON 1. Ligi w kolejnym sezonie. Duże podziękowania również dla wiceprezesa Czarneckiego, dzięki niemu możemy się znaleźć w tak zacnym gronie. Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby wnieść jak najwięcej dobrego do polskiej siatkówki. Spoglądając na siedzących tu osobach, wychowałem się na sukcesach tych klubów, zatem to ważny moment dla mnie i całej Gwardii. Mamy kilka nowych pomysłów i rozwiązań, będziemy dążyć do ich realizacji, aby klubowo nasza dyscyplina była coraz mocniejsza – przyznał Łukasz Tobys, prezes Gwardii.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama