Nie ma porozumienia między KD i gminą Wrocław ws. jednego biletu na podróże koleją MPK po mieście

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2021-05-13 19:10 | Zmodyfikowano: 2021-05-13 19:12
A|A|A

fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zasiada w radzie nadzorczej Kolei Dolnośląskich. Choć pojawiły się nieoficjalnie informacje, że może z tej funkcji zrezygnować, to zdementował je na antenie Radia Wrocław. Rezygnacji jak na razie, nie złożył:

- Dla mieszkańców, którzy na co dzień wybierają kolej jako środek transportu po mieście, to że prezydent zrezygnuje bądź nie, ma umiarkowane znaczenie - mówi Jakub Nowotarski z Akcji Miasto:

Obecna umowa pomiędzy miastem, a regionalnymi przewoźnikami obowiązuje do końca czerwca. Jeżeli obie strony nie dojdą do porozumienia, to wrocławianie będą od lipca musieli kupić dwa bilety; jeden na pociąg, a drugi na komunikację miejską.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pora na zmiany
2021-05-20 15:20:20
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 1
Opozycja w tym powinna się zjednoczyć i doprowadzić do przedterminowych wyborów, trzeba się zjednoczyć inaczej tego syfu nigdy się nie pozbędziemy
~AJWaj
2021-05-14 16:31:24
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 8
$utryk musi odejść!!!
~wrocławianin
2021-05-14 13:30:02
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 15
$utryk, komunikacja miejska nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie dochodowa, a jest usługą polepszającą jakość życia w mieście. Kolejarze zaczęli negocjacje od 26,5 mln zł bo wiedzą, że na fejsbuku, łwiterze, instagramie nikt ci nie podpowie czy jest kwota adekwatna do kosztów przez nich ponoszonych. Przetraciłeś cały czas od ostatnich negocjacji na osiąganiu pseudosukcesów w mediach i Internecie zamiast zakasać rękawy i oszacować ile im się należy siłami swoich urzędników w ratuszu. A jak ich na to nie stać to trzeba było to wyliczenie zlecić fachowcowi z PWr lub UE. Kolejarzom trzeba zapłacić aby wrocławianom korzystających na co dzień z komunikacji kolejowej żyło się lepiej. Nie trać pieniędzy na stadion, kopaczy, bzdety bo są niepotrzebne mieszkańcom Wrocławia a daj je kolejarzom. Zacznij wreszcie na poważnie myśleć nie o stadionie i kopaczach ale o Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjne bo to jest przyszłość komunikacji we wrocławskiej aglomeracji.
~fil
2021-05-14 12:51:09
z adresu IP: (193.102.xxx.xxx)
Ocena: 13
czy pan Sutryk może się w końcu zająć problemami mieszkańców, a nie tylko swoim profilem na facebooku i instagramie?
~Panicz
2021-05-14 09:52:34
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 15
Gdzie 2 koleje tam 3 bilety..oddać tych baranów na przymusowe wyszczepianie!!!
~////
2021-05-14 09:13:24
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 17
Czy Prezydent Sutryk pobiera uposażenie za zasiadanie w Radzie Nadzorczej Kolei Dolnośląskich, które są subsydiowane z środków publicznych Gminy Wrocław?
~AjWaj
2021-05-14 08:32:25
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 15
Panie $utryk, zapraszam na ulicę Zwycięską we Wrocławiu!!! Jak zamierza Pan rozwiązać problem całodobowych korków na tej ulicy???!!!! Szalom.
~////
2021-05-13 23:27:32
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 27
Czyli co? Sutryk sam ze sobą zawrze, albo i nie zawrze umowę za pieniądze wrocławian? Jest w Radzie Nadzorczej Kolei Dolnośląskich, którym kasę płaci Gmina Wrocław :))))) To tak można? Maćka Zielińskiego chciał za to wywalić z Sukiennic.
~wrocławianin
2021-05-13 21:05:36
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 28
Nie ma porozumienia Kolei Dolnośląskich i gminy Wrocław w sprawie jednego biletu na podróże koleją i MPK po mieście. Za taki stan rzeczy winą należy obarczyć $utryka prezydenta Wrocławia i członka Rady Nadzorczej Kolei Dolnośląskich jednocześnie. Nie ma za grosz zdolności negocjacyjnych.