Usłyszeć Świat - gdy aparat słuchowy nie pomaga

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-11-05 16:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Prawidłowe słyszenie jest warunkiem aktywnego i pełnego udziału w życiu. Tylko ten,  kto słyszy, ma dostęp do informacji, może komunikować się z otoczeniem. Starzenie się organizmu człowieka to proces nieuchronny, nieodwracalny i stale postępujący. Dotyczy całego organizmu, w tym również narządu słuchu, skutkiem są pojawiające się niedosłuchy. Problemy ze słuchem mogą rozpocząć się już po ukończeniu 40 roku życia. Zmiany te bardzo utrudniają kontakt z otoczeniem, osoba z niedosłuchem czuje się wyizolowana z życia społecznego, często musi prosić o powtórzenie słów podczas załatwiania codziennych spraw w sklepie czy urzędzie, izoluje się i często wpada w depresję. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii współczesne aparaty słuchowe są skuteczne w ponad 90 % przypadków niedosłuchów.

Jednak w sytuacji znacznych niedosłuchów lub głuchoty ta forma pomocy nie jest skuteczna. Wtedy ogromną i jedyną szansą na powrót do świata dźwięków jest implant ślimakowy - funkcjonująca, sprawdzona i z powodzeniem stosowana na całym świecie elektroniczna proteza zmysłu. Jest to urządzenie przeznaczone dla osób w dużym stopniu niedosłyszących, które nie mają korzyści z aparatów słuchowych.

Tylko 13 listopada w godzinach 8:00-14:00 w Dolnośląskim Centrum Laryngologii Medicus przy ulicy Wyszyńskiego 110 we Wrocławiu bezpłatne badania słuchu w kierunku otrzymania implantów ślimakowych, za które pacjent nic nie płaci.

Szczegóły na: www.medicusdcl.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama