Prezydent Wrocławia nie jest już w radzie nadzorczej Kolei Dolnośląskich

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2021-05-19 15:08 | Zmodyfikowano: 2021-05-19 15:11
A|A|A

fot. RW

Rezygnacja Jacka Sutryka wpłynęła w środę do dolnośląskiej spółki i urzędu marszałkowskiego. O tym kroku prezydenta Wrocławia mówiło się od ubiegłego tygodnia, kiedy gmina Wrocław zapowiedziała, że na dotychczasowych zasadach nie przedłuży umowy z regionalnym przewoźnikiem. Skutkiem tego będzie brak możliwości podróżowania po mieście koleją i MPK na jednym bilecie. Magistrat uważa, że spółka oczekuje zbyt dużej dopłaty, a miasto chce się rozliczać np. na podstawie liczby pasażerów. Zaś regionalny przewoźnik uważa, że to ich system odzwierciedla rzeczywistość.

Więcej: Koniec wspólnego biletu dla MPK i kolei?

Miasto planuje stworzyć swój projekt. Proponuje dla tych mieszkańców Wrocławia, którzy mają bilet na podróżowanie koleją po mieście, kolejny bilet na wszystkie linie tramwajowe i autobusowe za 18 złotych.

Czytaj też: Wiceprezes KD w Reakcji24: Nikt nie stawia miastu zaporowych warunków

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2021-05-20 14:07:44
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sutryk bardzo się tym nie przejął. Wczoraj jeździł koło rynku Porsche na numerach Vorpommern-Greifswald. Idzie w ślady promotora z Berlina?
~MKRSD
2021-05-20 05:54:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Głosowaliście na tego człowieka z szafy Dutkiewicza - to macie.
~////
2021-05-19 22:46:48
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Sutryk pobierał kasę (35 tyś według danych kolei) i kasę jako prezydent miasta jednocześnie. Jak to jest, że Maćka chciał wywalić z ratusza za bycie niby prezesem? A sam doił na dwie zmiany. Pracując dla KD działał w interesie wrocławian? A pracując dla wrocławian działał w interesie KD? :))) Musiał zaniedbać co najmniej jedną stronę, dwóm panom nie da się służyć.
~Wnikliwy obserwator
2021-05-19 21:38:46
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ale kasę jako członek rady nadzorczej pobierał? Teraz pewnie czuje wstręt - do tej kasy czy do siebie?
~////
2021-05-19 19:54:37
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Cały Sutryk, rozwalić a potem to nie on.
~Klusek
2021-05-19 19:33:29
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 13
Panicz Sutryk strzelił focha.
~wrocławianin
2021-05-19 17:17:47
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 13
$utryk kolejny raz strzelił sobie w kolano. Czy on ma w ogóle jakiś doradców z UWr?
~Beata
2021-05-19 16:13:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Czarek, odstaw konusa z brodą, który Tobie szkodzi, to jeszcze wszystko się poukłada.
~Gos
2021-05-19 15:56:39
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jeszcze niech tylko zlozy rezygnacje z ratusza i bedzie to swietna informacja bo pod jego nierzadami Wroclaw tonie w dlugach,smieciach itd Moze prezydent zrobi o tym lif'a o tych 2-och obecnie najwiekszych problemach miasta i pokaze konkretne dzialanie a nie bzdurne gadanie na nagranych filmach!?
~W całym kraju
2021-05-19 15:21:53
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 13
PREZYDENCI I BURMISTRZOWIE WSPÓŁPRACUJĄ Z KOLEJĄ, ABY LUDZIOM BYŁO ŁATWIEJ. ALE NIE WE WROCŁAWIU