Sąd wydał list gończy za podejrzanym o zabójstwo byłej żony

PAP,mk | Utworzono: 2021-05-20 16:10
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała, że w czwartek sąd na wniosek prokuratury wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Dariusza K., który jest podejrzany o zabójstwo swojej byłej żony.

"Dzięki temu postanowieniu będzie można za nim wydać list gończy i upublicznić wizerunek podejrzanego. Nastąpi to niezwłocznie, w najbliższym czasie. Dowody zebrane w tej sprawie wskazują, że to właśnie Dariusz K. zadał swej byłej żonie Małgorzacie śmiertelne rany kłute" - powiedziała prokurator.

Do zbrodni doszło w środę rano w Lubinie w budynku wielorodzinnym, w którym mieszkała kobieta. Ranna wyszła na klatkę schodową.

"Wzywała pomocy. Na klatce znalazła ją sąsiadka, która zawiadomiła służby. Niestety, pomimo reanimacji nie udało się kobiecie uratować życia. Dokładne przyczyny śmierci ustali sekcja zwłok" - powiedziała prokurator.

Dodała, że pierwsze ustalenia śledczych wskazują, że podejrzany mężczyzna miał problemy z narkotykami i to było m.in. przyczyną rozwodu tej pary. "Ustalono, że kobieta z tego powodu nie chciała kontaktów, a mężczyzna jednak chciał powrotu i kontynuacji ich związku" - wyjaśniła rzecznik.

Dodała, że na podstawie dotychczas zebranych dowodów prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutu zabójstwa Dariuszowi K.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama