Polkowice: Wyremontowany zabytkowy wiatrak czeka na otwarcie

Karolina Bieniek, km | Utworzono: 2021-05-26 17:14 | Zmodyfikowano: 2021-05-26 17:28
A|A|A

Fot. Karolina Kurczab

Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują jego otwarcia. Bogusław Godlewski z polkowickiego Centrum Kultury podkreśla, że choć wszystko już gotowe pozostaje czekać.

- Jako instytucja kultury jesteśmy przygotowani, mamy przygotowaną pełną ofertę zajęć kulturalnych i nie tylko, w obiekcie. Niestety czas pandemii uniemożliwia nam pełne otwarcie i działania ponieważ, jako instytucja kultury nie możemy jeszcze funkcjonować. Czekamy na zniesienie obostrzeń.

Bogusław Godlewski z polkowickiego Centrum Kultury, które zarządza wiatrakiem podkreśla, że w wiatraku na mieszkańców czeka multimedialna wystawa:

- Jesteśmy przygotowani, mamy przygotowaną pełną ofertę zajęć kulturalnych w obiekcie. Będziemy oprowadzać po wiatraku, po tej części multimedialnej. Mamy przygotowaną bardzo ciekawą ścieżkę edukacyjną śladami historii Polkowic.

W zabytkowym wiatraku znajduje się wystawa multimedialna skupiająca historię Polkowic i górnictwa, które jest z Polkowicami ściśle związane, a tuż obok w dobudowanym pawilonie jest część gastronomiczna. Otwarcie wiatraka wstępnie planowane na wakacje ma być połączone z imprezą plenerową.

Wiatrak został wybudowany w latach 80. XIX wieku, a ostatni raz mąkę wyprodukowano w nim pod koniec lat 20. XX wieku. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama