Strażnicy graniczni udaremnili przemyt papierosów

GN, PAP, d | Utworzono: 2021-06-01 14:00 | Zmodyfikowano: 2021-06-01 14:00
Strażnicy graniczni udaremnili przemyt papierosów - (fot. archiwum Radia Wrocław)
(fot. archiwum Radia Wrocław)

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała we wtorek, że funkcjonariusze straży granicznej ze Zgorzelca na Dolnym Śląsku wytypowali do kontroli jadącego w stronę granicy z Niemcami busa.

"W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili, że w części ładunkowej pojazdu znajduje się podwójny dach. W specjalnie skonstruowanej skrytce było 26 tys. paczek (520 tys. sztuk) papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Wartość przemytu oszacowano na blisko 400 tys. zł. Kierujący busem 27-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany" - powiedziała Konieczniak.

Cudzoziemcowi przedstawiono zarzut posiadania i przewożenia wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych akcyzy, i spowodowania w ten sposób uszczuplenia podatku akcyzowego i VAT na kwotę 615 tys. zł.

"Dodatkowo komendant placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wszczął postępowanie zmierzające do wydania cudzoziemcowi decyzji, na podstawie której będzie musiał wyjechać z Polski" - powiedziała rzecznik.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.