Doświadczona środkowa wzmacnia Volley Wrocław

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-06-08 07:30
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Magdalena Hawryła urodziła się w Rybniku. Swoje pierwsze kroki w dorosłej siatkówce stawiała w Armaturze Kraków. W swojej karierze grała w pierwszoligowym wówczas Jadarze Radom, a następnie w Stali Mielec. Jeszcze w sezonie 2013/2014 była zawodniczką Nafty Piła. Później na długo (sześć lat) związała się z Developresem Rzeszów. To właśnie z tym zespołem Magda odniosła swoje największe sukcesy. Dwukrotnie zdobywała brązowy medal mistrzostw Polski (w 2017 i w 2019 roku). W sezonie 2019/2020, przerwanym przez pandemię koronawirusa, na jej szyi zawisł srebrny medal.

Szczególnie pod koniec swojej przygody z Developresem, Hawryła była zawodniczką zadaniową. Otrzymywane od trenerów polecenia na zagrywce czy bloku bardzo dobrze wypełniała. Między innymi po więcej minut na parkiecie przeniosła się do Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. W ekipie z województwa kujawsko-pomorskiego zagrała w 79 setach. Przez ten czas zdobyła 154 punkty w tym: 61 blokiem oraz posłała 14 asów.

- Wybrałam #VolleyWrocław, ponieważ̇ dużo dobrego słyszałam o klubie i kibicach. Bardzo podobał mi się̨ charakter oraz waleczność́ tego zespołu. Mam nadzieje, że w tym roku dołożymy coś więcej – tak, żeby bić́ się̨ o jak najwyższe cele. Jestem bardzo podekscytowana na myśl o przyszłym sezonie i mam nadzieje, że mecze będą odbywać się już z udziałem publiczności. Pozdrawiam wszystkich kibiców i do zobaczenia na meczach – tak skomentowała swój transfer Magdalena Hawryła

#VolleyWrocław powoli odkrywa kolejne karty jeśli chodzi o sezon 2021/22. Na ten moment drużynę stanowią przyjmujące: Natalia Murek, Aleksandra Gromadowska i Marta Wellna, środkowa Karolina Fedorek i dziś ogłoszona – Magdalena Hawryła, rozgrywająca Adrianna Szady, atakująca Aleksandra Rasińska oraz libero – Agnieszka Adamek. Nad wszystkim będzie czuwać Dawid Murek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama