Legnica: Mężczyzna uciekał przed policjantami przez balkon na czwartym piętrze

WK, PAP | Utworzono: 2021-06-15 15:53 | Zmodyfikowano: 2021-06-15 15:54
Legnica: Mężczyzna uciekał przed policjantami przez balkon na czwartym piętrze - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Mł. aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała, że policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili działania operacyjne, dzięki którym zlokalizowali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta i powiatu legnickiego.

- Policjancie pojechali do jednego z mieszkań w Legnicy, gdzie miał przebywać 39-latek. Podejrzany nie miał jednak zamiaru spotkać się z policjantami i zdecydował się na ucieczkę przez balkon. Nie przestraszyło go nawet to, że przebywał na czwartym piętrze. Policjanci przewidzieli jego zachowanie i czekali na niego z drugiej strony balkonu. Mężczyźnie udało się zejść do drugiego piętro, gdzie następnie został przez policjantów podnośnikiem ściągnięty na dół - powiedziała policjantka.

Podczas sprawdzenia mężczyzny i mieszkania, policjanci zabezpieczyli narkotyki, karabinek, amunicję, sprzęt służący do kradzieży pojazdów oraz rzeczy, mogące pochodzić z przestępstwa - elektronarzędzia, numizmaty, a także sprzęt multimedialny.

Policjanci potwierdzili, że podejrzany ukradł VW i motocykl. Łączne straty osób pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na kilka tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 5 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.