Ile prędkości ma Europa?

WK, RW | Utworzono: 2021-06-21 09:59
A|A|A

fot. archiwum Radio Wrocław

Naukowcy z całej Polski i uczelni europejskich będą szukać odpowiedzi m.in. na pytania: z jakimi problemami zmaga się współczesna Europa? Czy uprawniona jest, tak częsta dzisiaj narracja, o kryzysie integracji europejskiej? Czy możemy mówić o odradzaniu się egoizmów narodowych państw tworzących Unię Europejską? Czy ciągle możliwe jest budowanie wspólnoty opartej na podobnym postrzeganiu przeszłości i wspólnej wizji przyszłości? Z jakimi wizjami Unii Europejskiej mamy dzisiaj do czynienia w politycznej i społecznej debacie? Jaką pozycję w UE zajmuje Polska?

Kongres jest cykliczną imprezą środowiska europeistycznego skupionego w Polskim Towarzystwie Studiów Europejskich. Podobnie jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 miał się odbyć w ubiegłym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany nie tylko w sporcie, ale również w nauce. COVID sprawił, że naukowcy spotkają się 29 i 30 czerwca tylko wirtualnie. Będzie międzynarodowo, wielokulturowo i interdyscyplinarnie.

Oprócz naukowców w kongresie wezmą udział także politycy różnych opcji politycznych z Polski i Unii Europejskiej, więc zapowiadają się emocjonujące polemiki, zwłaszcza pierwszego dnia, który można będzie obserwować w czasie rzeczywistym na profilu Facebook Katedry Studiów Europejskich.

Program imprezy dostępny na stronie TUTAJ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama