Wimbledon: Kubot i Melo grają dalej

BT, PAP | Utworzono: 2021-07-01 18:52 | Zmodyfikowano: 2021-07-01 18:53

Ze względu na opóźnienia spowodowane deszczem w pierwszych dwóch dniach tegorocznej edycji organizatorzy postanowili, że w tym roku mecze pierwszej i drugiej rundy męskiego debla będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Tradycyjnie w londyńskiej imprezie tenisiści w grze podwójnej rywalizują - jak w singlu - do trzech wygranych partii.

Pierwotnie Kubot i Melo mieli rozpocząć udział w turnieju od meczu z Duńczykiem Frederikiem Nielsenem i Chorwatem Franko Skugorem.

Pierwszy z przeciwników miał jednak bliski kontakt z osobą, która otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Doświadczony gracz został więc odesłany na kwarantannę i musiał się wycofać z rywalizacji.

Kubot i Melo zmierzą się teraz z Holendrami Sanderem Arendsem i Matwe Middelkoopem lub Niemcem Andre Begemannem i Austriakiem Juergenem Melzerem.

Polsko-brazylijski duet w 2017 roku triumfował w Wimbledonie. Po poprzednim sezonie doświadczeni gracze zakończyli po czterech latach stałą współpracę, ale w tym roku wystąpili już razem w wielkoszlemowym French Open. W Paryżu odpadli w pierwszej rundzie.

Do debla w tegorocznej edycji zgłosiły się również wspólnie Magda Linette i Alicja Rosolska, które czekają na rozegranie pierwszego meczu w tej konkurencji.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 8) - Nathaniel Lammons, Jackson Withrow (USA) 6:4, 5:7, 6:4.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.