Piłkarski Śląsk dopełnił formalności

Wojciech Klich, BT | Utworzono: 2021-07-15 22:58 | Zmodyfikowano: 2021-07-15 23:01

Na początku meczu Śląsk wydawał się zaskoczony tym, że rywale starali się grać piłką i tworzyć akcje z ataku pozycyjnego. Dopiero po 10 minutach to wrocławianie przejęli inicjatywę na boisku i mecz zaczął przypominać starcie sprzed tygodnia. W 14 minucie dobrze przed polem karnym obrócił się z piłką Rafał Makowski, pomocnik uderzył mocno, ale wprost w bramkarza Paide. Jeszcze lepszą sytuację miał kilka minut później Erik Exposito, ale Hiszpan w sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem uderzył wprost w rywala. Jednak do trzech razy sztuka. W 41 minucie Krzysztof Mączyński posłał delikatną wrzutkę do Exposito, ten obrócił się z piłką i wystawił futbolówkę Patrykowi Janasikowi. Wahadłowy Śląska z siedmiu metrów skutecznie zakończył akcję.

W drugiej połowie wrocławianie już od początku ruszyli na rywali. Z dobrej strony pokazał się Victor Garcia, Hiszpan z rzutu wolnego trafił w słupek. Drugiej szansy wahadłowy już nie zmarnował. W 66 minucie z kolei Waldemar Sobota przytomnie podciął piłkę w polu karnym, a delikatne dośrodkowanie wykorzystał właśnie Victor Garcia. Paide szansę na bramkę honorową miało w 80 minucie, kiedy źle do piłki wyszedł Michał Szromnik. Strzał rywala dobrze zablokował jednak Fabian Piasecki. Wrocławianie do końca kontrolowali sytuację na boisku i mimo oddania inicjatywy w ostatnich minutach Paide nie było w stanie zagrozić bramce gospodarzy.

Śląsk wygrał z Paide Linaameskoond 2:0 i zagra w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Tam rywalem będzie Ararat Erywań z Armenii.

Śląsk Wrocław - Paide Linnameeskond 2:0 (1:0)

Bramki: Patryk Janasik (41), Victor Garcia Marin (65).

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Victor Garcia Marin; Paide Linnameeskond: Abdul Razak Yusif.

Śląsk: Michał Szromnik - Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Márk Tamás - Patryk Janasik (72' Lubambo Musonda), Krzysztof Mączyński, Rafał Makowski, Waldemar Sobota (72' Petr Schwarz), Mateusz Praszelik (65' Róbert Pich), Víctor García (82' Dino Štiglec) - Erik Expósito (65' Fabian Piasecki).

Paide: Mihkel Aksalu - Edgar Tur, Ishaku Konda, Martin Kase (69' Kristofer Piht), Joseph Saliste - Deabeas Owusu-Sekyere (46' Hindrek Ojamaa), Abdul Yusif, Sergei Mošnikov (46' Karl Mööl), Andre Frolov, Siim Luts (69' Hadji Dramé) - Henri Anier.