Uniwersytet Wrocławski i Łukasiewicz-PORT podpisały umowę o kształceniu doktorantów

WK, PAP | Utworzono: 2021-07-21 09:42
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

W ramach popisanego porozumienia doktoranci będą mogli uczestniczyć w projektach naukowych realizowanych w Łukasiewicz–PORT oraz zdobywać doświadczenie w międzynarodowych zespołach badawczych.

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Przemysław Wiszewski podkreślił, że Sieć Łukasiewicz i wrocławski PORT to najważniejsi partnerzy komercjalizacji nauki w Polsce.

- Liczymy bardzo, że współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim, który ma bardzo dużo do zaoferowania nie tylko pod względem dydaktycznym, ale też naukowym, będzie się dynamicznie rozwijać. Umowa, która ma umożliwić stworzenie wspólnie szkoły doktorskiej, pomoże nam w kształceniu nowych kadr dla nauki, ale też poznaniu tego, czym jest nauka od strony praktycznej, korzystnej dla całego społeczeństwa - powiedział rektor.

Z kolei dyrektor Łukasiewicz–PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii dr Andrzej Dybczyński zwrócił uwagę, że dzięki współpracy obie instytucje mają możliwość uzupełniania swoich kompetencji oraz wspierania się w rozwoju kadr, które będą realizować zadania istotne dla gospodarki.

- Drugi wymiar tej współpracy jest znacznie szerszy. Jest bardzo istotne, byśmy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku tworzyli środowisko jednostek naukowych, które wzajemnie będę się wspierać i budować ekosystem współpracy naukowej i badawczej - powiedział Dybczyński.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama