Sztuka w RWK: Krupa Gallery, Muzeum Etnograficzne, Foto-Gen, "Rozbite lustra" [WIDEO]

Urszula Andruszko | Utworzono: 2021-07-21 18:33 | Zmodyfikowano: 2021-07-21 18:42
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura

Tytułowe miejsce przyjemne - azyl, miejsce ukojenia w pracach Moniki Koniecznej to natura. Zieleń wrocławska - ta obecna i jej historia stała się inspiracją do obrazów, na których przemienia się w krainę magiczną. O raju dla Wrocławia utraconym, o zabetonowaniu wrocławskiej zieleni, z której nasze miasto słynęło na całą Europę rozmawiałyśmy z artystką i kuratorką Anną Stec.

Wystawę "Locus amoenus (Miejsce przyjemne / Pleasant Place)" można oglądać w galerii Krupa od 24.07. do 22.08.2021

W poszukiwaniu oddechu i za marzeniami ludzie na przestrzeni wieków jeździli do uzdrowisk. Kultury uzdrowisk w wieku XVII i XIX można doświadczyć na wystawie "Podróż za marzeniami" w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Co leczyło i czym różniło się leczenie kobiet i mężczyzn opowiadała kuratorka Paulina Suchecka.

Beloved Land to historia o raju utraconym i poszukiwaniu utopii przez azjatyckich twórców. W galerii FOTO-GEN OKiS-u można oglądać prace fotografów z krajów pogrążonych w konfliktach zbrojnych, doświadczających kryzysów politycznych i dyktatur wojskowych. Jaką Azję tam zobaczymy? Opowiada Manfred Bator.

Artystka Ewa Zwarycz swoje prace tworzyła z popiołu ze spalonych rzeczy osobistych i ze strach obrazów. Wystawa "Rozbite lustro" to efekt rozliczania się z twórczością i doświadczeniami życiowymi. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama