Muzyczna Żonglerka w RWK: Ethbaal, Zimna Wojna, Igor Pietrzykowski [WIDEO]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2021-07-21 18:49 | Zmodyfikowano: 2021-07-22 13:11
A|A|A

fot. Radio Wrocław Kultura

Masywne brzmienie, ostre riffy i wyrazisty przekaz. Ton poniedziałkowej "Muzycznej

żonglerce" nadali artyści związani ze sceną metalową, punk oraz alternatywnym rockiem.

Slugdge'owy Ethbaal to nasi pierwsi goście. Słuchając fragmentów ich najnowszej płyty, "Repent or end up suffering", rozmawiamy żartobliwie o kinder metalu oraz poważniej - o inspiracjach i sztuce doskonalenia metalowego wokalu. W rozmowie pojawiły się również wątki filozofii i duchowości.

Muzyka ostra i melodyjna, bez cienia złudzeń i optymizmu - to nasze spostrzeżenia po przesłuchaniu nowej płyty punkowego zespołu Zimna Wojna. Pytanie, czym jest ruch punk i co dziś go napędza, to jeden z wątków rozmowy z członkami Zimnej Wojny. Rozmawialiśmy także o buncie, pytaliśmy o to, na ile ich punk kontestuje, a na ile buduje pozytywną wizję i o ważnym przekazie przeciwko normalizacji imprezowego stylu życia i brania środków psychoaktywnych.

Adrian odpowiada, czy muzyka może zmieniać rzeczywistość...

Muzyka i życiowe doświadczenia mocno się splatają w twórczości Igora Pietrzykowskiego. To kluczowa postać legendarnej sceny wołowskiej. Igor przez 30 lat tworzył autorskie kompozycje pod szyldem kolektywu Arteria. Powołał też do życia solowy, ambientowy projekt Aphasia.
Rozmowę zaczynamy od wspomnień dotyczących art zina "Korek", który Igor wydawał jeszcze w latach 90.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama