Muzyka DAB+ w RWK: Radek "Bond" Bednarz, SKOVORODA, Baby Meelo, Paweł Szamburski [relacja]

, KM | Utworzono: 2021-08-25 18:02 | Zmodyfikowano: 2021-08-25 18:25

W studio, prosto z austriackiego festiwalu, odwiedził nas Radek "Bond" Bednarz, którego drugą ojczyzną stał się Zanzibar. Rozmawialiśmy o edycji Eklektik Session, której tytuł PAMOJA w afrykańskim języku swahili oznacza jedność. 

Radek opowiedział o programie tegorocznej edycji Eklektik Session, która odbędzie się w dniach 27-29.08 w czterech różnych lokalizacjach.

24.08. to dzień obchodów niepodległości Ukrainy. W tym roku 30 rocznica uzyskania niepodległości przez naszą sąsiadkę, w związku z tym ukraińska mniejszość, migranci i wszyscy wrocławianie chcący wspólnie świątować obchodzić będą ten dzień podczas różnych wydarzeń zorganizowanych z tej okazji. Z Sofiią Boianovą i Ivanem Tandorem z zespołu Вимираючі Види (VMVD) zapraszaliśmy na festiwal SKOVORODA.

Piąty album związanego z regime brigade Kamila Matyji aka Baby Meelo to wynik zdobycia się na odwagę i złapania za mikrofon. Po raz pierwszy na albumie pochodzącego z Wodzisława Śląskiego DJ-a i producenta pojawił się rap. Posłuchajcie.

Uroboros to wąż staroegipski i grecki symbol przedstawiający węża z ogonem w pysku, który bez przerwy pożera samego siebie i odradza się z siebie. W gnostycyzmie wyraża jedność wszechrzeczy. Cykl życia i śmierci, rytuały przejście pomiędzy kolejnymi etapami życia są motywami wokół których zbudowana jest 3-częściowa kompozycja Uroboros Pawła Szamburskiego. Drugi solowy album kompozytora miał swoją premierę w niedzielę 22.08.2021. Z Pawłem Szamburskim rozmawialiśmy o podjęciu wielkiego tematu życia, odnajdywaniu przestrzeni na solową twórczość oraz towarzyszeniu w porodzie własnego syna. Posłuchajcie rozmowy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.