Sprawdzają, czy mieszkańcy chcą tramwaju wodnego i jak go sobie wyobrażają

Joanna Jaros, jk | Utworzono: 2021-08-05 06:59 | Zmodyfikowano: 2021-08-05 07:32
A|A|A

Fot. Patrycja Dzwonkowska

Uniwersytet Ekonomiczny rozpoczął badania dotyczące tramwaju wodnego. - Sprawdzamy, czy mieszkańcy chcą takiego środka komunikacji i jak go sobie wyobrażają - mówi doktor Hanna Adamiczka:

Pytanym przez nas mieszkańcom pomysł się podoba:

Osoby, które chcą wziąć udział w badaniu mogą się zgłaszać do końca sierpnia, pisząc na adres tramwaj.wodny@ue.wroc.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Opinia
2021-08-06 15:39:20
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gdzie tym tramwajem można by dojechać? Czy ktoś wziął pod uwagę ile czasu trwa śluzowanie i z jaką szybkością porusza się taka łódź? Jako atrakcja turystyczna miało by to sens.
~Saja
2021-08-05 13:11:29
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kto przedstawi kosztorys tego zadania. Niekoniecznie wykonawcy poszczególnych punktów , ale ile będzie kosztowało nas podatników. Tramwaj tylko jako turystyczna atrakcja
~Heinz Müller
2021-08-05 12:51:23
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Z jednej strony ciekawy pomysł, ale tak jak piszą przedmówcy może lepiej nie najpierw wyremontują porządnie tory i zrobią tak, żeby zwykły tramwaj nie stawał najpierw na światłach, przepuszczając rowerzystów i pieszych, a dopiero za drugim razem na przystanku. Jak tak proste rzeczy będą w tym mieście funkcjonować można myśleć dalej i tez raczej konwencjonalnie: np odbudowa dawnych linii tramwajowych, które teraz by się bardzo przydały. Tramwaje wodne sprawnie działające i budowa metra przekracza zakres umysłowy ludzi wschodnich i z podjęcia ich budowy byłoby najbliższe 50 lat miasto rozkopane na amen
~kremówka papieska
2021-08-05 12:16:23
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Myślę, że temu miastu wystarczył by po prostu TRAMWAJ NIEZAWODNY. Tylko tyle i aż tyle....
~rafka
2021-08-05 10:35:01
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czemu nie? Ponieważ ta forma transportu byłaby w naszych warunkach nieefektywna. Jeśli masz wątpliwości, zastanów się, jak daleko masz teraz do Odry? Bliżej niż do najbliższego przystanku? Ile zamie Ci taki spacer od domu do rzeki i od rzeki do miejsca pracy/nauki? A jak wyobrażasz sobie węzły przesiadkowe wodno-drogowe? Infrastruktura żeglugi śródlądowej w mieście jest droga w budowie i utrzymaniu. Te pieniądze ograniczą i tak za małe budżety komunikacyjne. Dlatego nie.
~Wnikliwy obserwator
2021-08-05 09:18:54
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dwa pytania: 1) Ile magistrat zapłaci za ten projekt Uniwersytetowi Ekonomicznemu? 2) Dlaczego takim badaniem nie zajmie się Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego, w ramach którego przeprowadzone są konsultacje społeczne wśród wrocławian, które kończą się raportem?
~wrocławianin
2021-08-05 08:41:13
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 10
Z winy Urzędu Buforowa znów do remontu. $utryk obiecywał tramwaj na Jagodno. Z tramwaju nici bo urzędnicy $utryk zlekceważyli fakt, że tory tramwajowe będą się krzyżować z torami kolejowymi i dopiero w październiku 2019 r. poprosili o uzgodnienia kolejarzy. Kolejarze nie zgodzili się na krzyżowanie się torów. $utryk nazwał osoby pytające kiedy ruszy tramwaj na Jagodno średniointeligentnymi. $utryk aby wirtualnie zachować twarz zlecił prace projektowe buspasa na trasie tramwaju na Jagodno.