Półmaraton Ślężański jednak się odbędzie

Aleksander Ogrodnik, km | Utworzono: 2021-08-08 07:42 | Zmodyfikowano: 2021-08-08 07:42
Półmaraton Ślężański jednak się odbędzie  - Fot. Aleksander Ogrodnik
Fot. Aleksander Ogrodnik

Tym razem jednak, jak obiecują organizatorzy, data ma być niezmienna, to 2 października. Zmienią się jednak zasady samego biegu.

- Start będzie falami, nie będziemy się bawić w żadne, jeżeli chodzi o szczepionych, nieszczepionych nie, będą fale. W zależności jakiej wielkości w danym okresie będą mogły być, na chwilę obecną to jest 500 osób, także planujemy 4-6 startów i damy sobie radę. - tłumaczył dyrektor biegu Wojciech Kacperski.

Udział w biegu mogą wziąć tylko zapisani zawodnicy, Ci którym nowy termin nie odpowiada mogą uzyskać zwrot pieniędzy lub przepisać numer startowy na kolejną edycję.

Odwołany zeszłoroczny 13. Półmaraton Ślężański doczeka się jednak startu jeszcze w tym roku. Jak poinformowali organizatorzy bieg wokół Ślęży wystartuje 2 października Teraz, jak tłumaczy Radiu Wrocław dyrektor biegu Wojciech Kacperski, przed zapisanymi zawodnikami stanie następujący wybór:

- Nie będzie nowych zapisów, wystartują tylko zawodnicy, którzy byli zapisani. Każdy z zawodników będzie miał cztery możliwości albo start, albo przepisanie pakietu na innego zawodnika, albo zwrot opłaty startowej, ewentualnie przepisane opłaty na rok 2022.

Zmieni się także formuła biegu, zamiast jednego startu ma być ich aż 6, w każdej fali po 500 osób.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.