Już kilka dni zostało do 16. Nowalijka Półmaratonu Ślężańskiego

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2024-03-15 19:33 | Zmodyfikowano: 2024-03-15 19:34
Już kilka dni zostało do 16. Nowalijka Półmaratonu Ślężańskiego - fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

To już 16 lat. Dla przypomnienia szybka prezentacja oraz film z drona 15. edycji. Na liście zgłoszeń jest prawie 3 tys. uczestników. Zapisy internetowe trwają do 17.03.2024. Potem tylko w biurze zawodów dla ograniczonej liczby osób. Tych, którzy wybierają się samochodem zachęcamy, aby nie liczyli na to, że wyjeżdżając o godz. 10 z Wrocławia zdążą na start. W dniu zawodów biuro będzie czynne już od godziny 6:00. Lepiej być wcześniej, niż przeżywać stresy związane ze staniem w korkach przed Sobótką i rozpaczliwym szukaniem miejsca do zaparkowania.

Stosowne służby pomogą bezpłatnie zaparkować. Prosimy o umieszczenie za przednią szybą wydruku A4 z pliku, który możecie pobrać pod tym linkiem. Rozmieszczenie parkingów w Sobótce znajdziecie na stronie internetowej imprezy.

Biuro Zawodów będzie czynne jak zwykle w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce, przy ul Świdnickiej 20a. Czynne będzie w piątek od godz. 16:00 do 19:00 i w sobotę od godz. 6:00 do 10:30.

W weryfikacji pomogą kody wysłane mailem przez firmę DATASPORT. Depozyt będzie w namiocie za budynkiem hali. Na starcie będą wyznaczone sektory czasowe. Prosimy, aby ustawiać się zgodnie ze swoimi możliwościami i nie blokować miejsca szybszym biegaczom. Klasyfikacja odbywa się według czasu netto, więc nie ma znaczenia, w którym momencie przekroczymy linię startu.

Półmaraton Ślężański to niezwykła impreza wymyślona przez biegaczy dla biegaczy aby dać im radość z ukończenia biegu na jednej z najbardziej niezwykłej i niełatwej trasie z trzynastoma podbiegami dookoła magicznej góry Ślęża - kolebki Śląska.

Po raz drugi oprócz półmaratonu proponujemy dodatkowy bieg na dystansie 5 km ze startem i metą w tym samym miejscu co półmaratończycy. Start piątki odbędzie się ok. 15 min po półmaratonie.

Jak zwykle start obwieści wystrzał z historycznej armaty, a biegaczy poprowadzi elektryczny, nie emitujący spalin samochód TESLA. Przed startem życzyć powodzenia zawodnikom będzie między innymi Patron Honorowy - Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz mistrz ultratriathlonu Adrian Kostera. Minutą ciszy uczcimy przedwcześnie zmarłego 22.02.2024 przyjaciela naszej imprezy i spikera pierwszych edycji Macieja Głowackiego.

We współpracy z Trenujznami.pl zapewniamy pacemakerów na 1:30, 1:40, 1:50 i 2:00. Na trasie czekać będą kibice i punkty z napojami na 7, 15 i 19km. Na mecie Adrian Kostera będzie wręczał piękny medal, a zdrowy posiłek podawany będzie przez pracowników firmy Nowalijka, której dziesięcioosobowa grupa weźmie też udział w półmaratonie. Na starcie pojawi się też grupa naszego patrona medialnego Radia Wrocław. To wyjątkowa dla biegaczy rozgłośnia, która sama organizuje wiele biegów.

Grawer medalu zapewni bardzo nowocześnie i szybko firma GrawerBus. Szczególnie komfortowe będzie to dla tych którzy opłacili tą opcję przy rejestracji - wszystkie dane zostaną sczytane z kodu QR numeru startowego.

Przed dekoracją będzie okazja obejrzenia z bliska elektrycznych samochodów TESLA.
Zainteresowani będą mogli na placu przed sceną wydrukować certyfikaty zawierające dużo istotnych dla biegacza informacji.

Dekorowane będzie wiele klasyfikacji: Open, kategorie wiekowe co 5 lat, Policja, Centrum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, gmina Sobótka, SKSM.

Firma First Austria przygotowała nagrody w postaci sprzętu typu małe AGD dla trzech najlepszych małżeństw. W tej klasyfikacji uczestniczy ok. 100 par!

Na koniec przygotowano wiele nagród do losowania o niesymbolicznej wartości.

Serdecznie pozdrawiamy i czekamy na Was!

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.