Solidarny Wrocław (ZDJĘCIA)

Marek Obszarny | Utworzono: 2010-11-26 07:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Od 27 sierpnia ekspozycję, którą patronatem medialnym objęło Radio Wrocław, zobaczyło ponad 50 000 gości. Znaleźli się wśród nich - między innymi - przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, przywódca duchowy Tybetu Dalajlama, ksiądz kardynał Henryk Gulbinowicz czy znana aktorka Katarzyna Figura.
Tysiące wpisów pozostawionych w Książce Skarg i Zażaleń - która tym razem powinna nazywać się KSIĘGĄ SZCZĘŚCIA i ZACHWYTU - świadczą o wprost entuzjastycznym przyjęciu wystawy przez zwiedzających.

W niezwykle pomysłowo i oryginalnie zaaranżowanej przestrzeni znalazły się autentyczne przedmioty codziennego użytku z lat osiemdziesiątych: telewizory, radia, latarnie uliczne, lady chłodnicze oraz saturator – tak dzielnie szukany także przez słuchaczy Radia Wrocław. Organizatorom udało się zgromadzić 2000 fotografii oraz dokumenty, plakaty i filmy związane z historią SOLIDARNOŚCI, co stworzyło największą w Polsce ekspozycję przypominającą jubileusz trzydziestolecia powstania tego nie tylko zawodowego Związku.

W sobotę, 27 listopada po 13.00 o wystawowych bufetowych, kolegium do spraw wykroczeń i wielu innych, zakulisowych wydarzeniach związanych z kończącą się ekspozycją opowie w Radiu Wrocław Juliusz Woźny.

Zobacz również:

PRW HISTORIA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama