Czy będzie strajk w Operze Wrocławskiej?

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2021-09-28 15:56 | Zmodyfikowano: 2021-09-28 16:14
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Nie wiadomo na ile na taką decyzję pracowników miał wpływ ostatnio ogłoszony raport NIK-u w którym ujawniono zarobki m.in dyrektora artystycznego i kierownika muzycznego Opery.

- Nie złamaliśmy prawa - mówi dyrektor Halina Ołdakowska. To pierwsza wypowiedź po upublicznieniu raportu. Wśród wniosków pokontrolnych są nieprawidłowości przy zatrudnieniu 41 osób bez publikowania ogłoszeń o naborach. Z kolei pensja Mariusza Kwietnia dyrektora artystycznego przewyższała wielokrotnie standardowe uposażenie na tym stanowisku. Tak sprawę komentuje dyrektor Opery Wrocławskiej:

Związki zawodowe działające w Operze wszczęły spór zbiorowy z dyrekcją. Związkowcy domagają się podwyżek dla każdego pracownika o 800 zł netto. A czy to jest możliwe mówi dyrektor Ołdakowska:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Agent
2021-10-02 18:33:25
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 0
Cześć pracowników, tych z administracji, już dostała podwyżki, dlatego związki żądają podwyżek nie dla wszystkich, jak kłamie p. Ołdakowska. Wszystkie zespoły chcą sprawiedliwego traktowania.
~Fachowiec
2021-09-30 18:45:53
z adresu IP: (213.134.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pani czeka, aż ktoś da. A może powinna pomyśleć jak zarobić. Menedrzerka roku...
~Heinz Müller
2021-09-29 19:54:30
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 8
Zostałem wywołany i jestem. Dyrekcja won na zbity pysk! Tyle na ten temat
~Ciekawski
2021-09-29 15:33:15
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 5
A gdzie jest Heinz M? Czyżby był wśród 41 szczęśliwców, których sowicie wynagrodzono, co za hipokryzja.
~Nikt
2021-09-29 11:02:09
z adresu IP: (188.150.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wroclaw to Europejska Stolica ZLODZIEI i KU... ew w "Kulturze" - patrz tez np. Teatr Lalek/KASA SOBIE i SWOIM!
~Jan Kędziora
2021-09-29 09:45:51
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 10
Fajnie by było, gdyby w końcu tę skompromitowaną dyrekcję wywalić. W tej instytucji chyba nigdy nie będzie normalnie, a na pewno ciężko nazwać pracę tam normalnym zakładem pracy. Po prostu dyrekcja-65 tyś zł miesięcznie pracownik (z wielkopańską łaską) 2900 zł brutto. 41 osób przyjętych bynajmniej nie do grania spektakli, odpowiedz Haliny na prośbę o 200 zł inflacyjnej podwyżki - SPADAJCIE. Winę za to ponosi marszałek Przybylski. Bobowiec patrzył na ręce. 4000 zł dla Edmunda za wykonywanie rzekomego "dzieła" w godzinach pracy to był skandal, a teraz 5000 zł dla Bassema za wykonywanie także jakiegoś szemranego "dzieła" jest ok. Jednym słowem wszyscy won!
~Marszałek
2021-09-29 01:57:27
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ciekawe kto wydał polecenie, aby zatrudnić te 41 osób?
~Bogusław
2021-09-28 21:55:36
z adresu IP: (185.13.xxx.xxx)
Ocena: 11
No szkoda że halyna nie przyznała się ile zarabia te 41 osób które zatrudniła a one mają kompetencje spinacza do papieru i jeszcze parę osób w administracji też. Załoga dobrze wie że to misiewicze i żenujące jest że ta pani mówi że nie złamała prawa ale poprzedniego dyrektora nazywała za to samo złodziejem. Halyna won z opery