Jagiellonia zdobyła Lubin. Porażka piłkarzy Zagłębia

Maja Radczak, WK | Utworzono: 2021-10-01 21:37

W I połowie nie było emocji. Zagłębie dłużej utrzymywało się przy piłce, częściej gościło na połowie gości, ale nie potrafiło skonstruować groźnej akcji. Z kolei białostoczanie umiejętnie się bronili, lecz byli tak samo nieporadni przed bramką Dominika Hładuna. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał padł w 37 minucie, ale bramkarz Zagłębia pewnie złapał piłkę, która po uderzeniu Jesusa Imaza odbiła się jeszcze od Sasy Balicia. W 44 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Filip Starzyński, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć.

Na drugą połowę zespoły wyszły w niezmienionych składach i już pierwsza akcja Miedziowych mogła dać im gola, ale Pavels Steinbors śmiałym wyjściem przed pole karne przerwał szarżę Erika Daniela. Zagłębie przeważało i… w 53 minucie straciło gola, gdy Imaz wykorzystał zagranie Prikryla z prawej strony pola karnego, strzelając z pierwszej piłki obok Hładuna.

W 61 minucie, po główce Daniela, piłka odbiła się od poprzeczki bramki Jagiellonii, a w 69 minucie Imaz znów pokonał Hładuna, ale tym razem sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Chwilę później na boisku pojawił się Sasa Żivec, który tuż po wejściu huknął na bramkę, ale Steinbors zbił piłkę zmierzającą do siatki.

Lubinianie przeważali, atakowali, ale nie byli w stanie strzelić gola. Sędzia Sebastian Jarzębak do drugiej połowy doliczył 7 minut i tuż przed ostatnim gwizdkiem piłkę meczową miał Żivec, ale przestrzelił i mecz zakończył się porażką gospodarzy 0:1.

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)