Muzyczna żonglerka w RWK (4 października 2021): Blues for Neighbors, Bass and Beat Festival 2021 i Strefa Niskich Ciśnień [WIDEO]

, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2021-10-06 08:57 | Zmodyfikowano: 2021-10-06 09:11

Poniedziałkową audycja zaczęliśmy koncertowo - kameralnym występem Blues for Neighbors. Ze studio popłynęły w radiowy eter utwory z płyty "Cursed songs" oraz prapremierowo, piosenki szykowane na nową EPkę wrocławskiego duetu. Przed wami Blues for Neighbors. Zobaczcie i posłuchajcie.

W "Muzycznej żonglerce" nie zabrakło zapowiedzi festiwalowych wydarzeń. Skupiliśmy się na tegorocznej odsłonie Bass&Beat, dopytując o program jego organizatorów: Magdalenę Pawlik i Jakuba Olejnika, związanych także z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Wrocław. Bass&Beat już w ten weekend (15-17 października)w wielu lokalizacjach we Wrocławiu.

Nasze studio odwiedziła wyjątkowa ekipa z Rawicza, czyli Strefa Niskich Ciśnień związana ze Strojownią. Rozmawialiśmy o mariażu muzyki z malarstwem i poezją, a przede wszystkim o ostatnim wydawnictwem zespołu pt. "Hyperborea". To podróż do krainy wiecznej szczęśliwości - tak o płycie mówią twórcy. Zagadkowe, nieprawdaż?

Pasmo Muzyka DAB+ w każdy poniedziałek w Radio Wrocław Kultura od 15:00 do 19:00 (powtórki we wtorki od 8:00). Rozmowy z muzykami, organizatorami koncertów i ludźmi muzyki, koncerty w studio na żywo, kalendarium koncertów i nowości muzyczne. Zapraszamy!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.