Wolny strzelec, Miasto Breslau-Wrocław, Brzmienie Fest, InlanDimensions (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-10-13 11:00 | Zmodyfikowano: 2021-10-13 12:00

Zbliża się premiera 'Wolnego strzelca' w Operze Wrocławskiej. Ważny dla miasta tytuł, w końcu skomponował go nasz, pracujący kiedyś w Breslau, Carl Maria von Weber. 200 lat po premierze znów 'Der Freischuetz' u nas do zobaczenia. W sensacyjnej obsadzie (Aleksandra Kurzak!) i realizacji: reżyseria Cezary Tomaszewski, kierownictwo muzyczne Łukasz Borowicz (z nim rozmawiamy). Pani Aleksandra za tydzień.

InlanDimensions Festival to multidyscyplinarne wydarzenie odbywające się w sieci. Jeszcze do 19 października można uczestniczyć w programie teatralnym i filmowym poprzez platformę VOD. Sztuka z Hong Kongu i Japonii, ale z europejskimi motywami. Szefem festiwalu jest Nikodem karolak, którego zastaliśmy w Tokio.

Wrocław z lat 1930-90 będzie bohaterem spektaklu 'Miasto', wystawianego na scenie Ośrodka Działań Twórczych Światowid. Agnieszka Borgoń Anelia Stojczew i Magdalena Swoboda opowiadają o pracy nad przedstawieniem, w którym będą buzować - jak deklarują - przeróżne emocje: miłość, strach, radość, smutek, złość.

Rozpoczęła się pierwsza edycja festiwalu Brzmienie Fest, projektu Fundacji Kultura Brzmienia. W kilku miejscach na Dolnym Śląsku (Wojnowice, Trzebnica, Kliczków) można posłuchać (bezpłatnie) muzyki z  XX i XXI wieku w bardzo dobrym wykonaniu. O szczegółach w rozmowie z organizatorami: Iwoną Sukienik i Pawłem Lemańskim.

Przypominamy, że możecie nadsyłać swoje muzyczne i niemuzyczne dzieła na: [email protected], często je emitujemy.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.