Zgorzelec. Komendant bez maseczki na zakupach. Dostał mandat

Malwina Gadawa, el | Utworzono: 2021-10-24 13:45 | Zmodyfikowano: 2021-10-25 01:07
A|A|A

fot. słuchacz RW

Media informują o nakazie noszenia maseczek w sklepach i o tym, że będzie więcej kontroli policji w tej sprawie. Tymczasem komendant policji ze Zgorzelca robi zakupy bez maseczki - poinformował w sobotę nasz słuchacz wysyłając zdjęcie. Fotografie pokazaliśmy komendantowi Andrzejowi Barnie. Na początku był zaskoczony. Oddzwonił jednak i przyznał, że był w sklepie, szybko dodaje, że miał maseczkę, która mu się po prostu popsuła - pękł w niej sznurek. Po naszym telefonie zgłosił się do komendy policji w Lubinie i tam nałożono na niego mandat w wysokości 100 zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Teofil
2021-11-01 18:49:04
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wygląda na to, że nie tylko policjanci ale i wielu rozsądnych ludzi najchętniej na stałe zrzuciłoby nic nie warty kaganiec. Byłem przy grobach bliskich na trzech cmentarzach i serce rosło gdy widziałem zastrachanych przez radio i telewizję zamaskowanych obywateli w ilości kilku na każdy tysiąc odwiedzających groby bliskich. Wygląda na to, że pandemiczny minister zdrowia będzie musiał zmobilizować armię WP i wszystkie siły MSW do spacyfikowania społeczeństwa o ile mundurowi też nie pokarzą ministrowi środkowego palca. Ciekaw jestem, czy redaktorzy Radia Wrocław zrobią donos na myślących obywateli. Na wszelki wypadek zdjęć dowodowych nie robiłem.
~Marzena
2021-11-01 11:56:26
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tu nie chodzi tylko o święte krowy. Żałosne jest to, że powoli wielu staje się zasłużonymi ORMOWCAMI lub uniżenie donoszącymi. Inżynieria społeczna zaczyna święcić tryumfy i systematycznie nas dzieli. To, że naukowcy badają skuteczność masek i piszą na łamach poważnych pism naukowych o braku wskazań do noszenia zamordnika jest dla wielu rzeczą niezrozumiałą. (Opinii Szumowskiego i Pinkasa o maseczce już nie wspomnę)
~Zakupoholiczka
2021-10-26 14:07:31
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Chciałam zapytać co to za sklep?
~OKi
2021-10-25 22:50:03
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie ma świętych krów.
~Sanepid
2021-10-25 17:44:32
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma powiatowej policji tylko komendant powiatowy
~genos
2021-10-25 14:05:52
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
lol w lubańu mozna chodzic wszędzie bez maski do karzdego sklepu i nikt sie o maski nie pruje zgorzelec ogarnijta sie tam
~To temat dla Faktu
2021-10-25 13:59:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
a nie do poważnego radia. Malwina zmień robotę, bo nikogo nie interesuje czy komendant nosi maseczkę czy nie.
~loomp
2021-10-25 08:32:13
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 6
Zaraa, chwilaaa... policja lata czarnymi hołkami z sercami, ratuje bezdomnych ze Szwecji, bije tylko winnych, a Wy tu się pastwicie nad komendantem, i to jeszcze ze Zgorzelca. Wstydźcie się i pomyślcie. Może on ma rodzinę, plany na przyszłość, może kariera czeka za rogiem. Ludzie to jednak zawistni są...
~Anna Kucharska
2021-10-25 08:15:06
z adresu IP: (5.62.xxx.xxx)
Ocena: 7
Szacunek Panie Komendancie. My, Naród Polski, jesteśmy z Panem.
~bolek
2021-10-25 07:20:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
niech pokaże druk mandatu to uwierzymy. A tak pisać każdy może. Pouczenie to forma kary????????
~Nemo76
2021-10-25 06:11:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ludzie opamietajcie się przecież to może być fak nows po to żeby nas zmusić do noszenia tego swinstwa, a wy tu się nakręcacie się.
~anonim
2021-10-24 23:02:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Społeczeństwo kara się mandatami po 500 zł, ale pan komendant przyjął mandat za 100 zł. BRAWO. Niezły wybieg żeby nie być karanym dyscyplinarnie. Taki cwaniak.
~Jan
2021-10-24 22:55:59
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 7
Karma wraca panie Andrzeju. No cóż dziś tylko że 100 a nie 500
~wolny
2021-10-24 22:52:44
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 8
Gumka mu pękła, no szkoda że nie inna. Wytłumaczenie jak u dziecka, no ale może ktoś uwierzy. Na pewno wojewódzki, przecież nie będzie karał kolegi. Żenada.
~Pola
2021-10-24 20:33:57
z adresu IP: (46.148.xxx.xxx)
Ocena: 5
Srata tata i pierdziata Dziennikarze bawią się w bajkopisarzy, nie wierzę w te bzdury, tak jak i tę stronę całą szopkę z tym koronawirusem
~Ania
2021-10-24 20:08:54
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co za naród jeden na drugiego donosi , jaka pandemia jakie maseczki ludzi obudźcie się wreszcie .
~Heh
2021-10-24 19:40:50
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: -2
W Zgorzelcu teraz wszyscy w sklepach nauczą się nosić maseczki
~Wstyd
2021-10-24 19:30:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Żenada , pan komendant się powinien zwolnić . Hańba dla policji
~Słuchacz
2021-10-24 17:20:46
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 5
Maski - to dobre dla masonerii. Ogłupienie maskowe, tyle badań, a niektórzy wierzą w maski chroniące przed wirusami. W Szwecji jest brak wymogu masek, a były nawet miasta, które oficjalnie zakazywały noszenia masek! Jarosław Pinkas przecież tłumaczył - maski mają wygenerować zapotrzebowanie emocjonalne na szczepionkę. To oficjalna wypowiedź tego lekarza jako szefa GIS.
~Jan
2021-10-24 16:30:08
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 6
I bardzo dobrze, że przyjął mandat 100 zł. Sam od innych wymaga, to od gliny w pierwszej kolejności my jako społeczeństwo mamy prawo wymagać. Po drugie należy za każdym razem donosić do przełożonych jeśli np. krawężnik parkuje radiowóz na zakazie (kiedy nie ma włączonych bomb), kiedy właśnie nie nosi maseczki, kiedy przejeżdża przez linię ciągłą. Młokos przychodzi i myśli, że mu wszystko wolno.
~fachowiec
2021-10-24 16:02:54
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co za tępy naród? Żeby śledzić kogoś w sklepie, robić mu zdjęcia i donosić. I to za co? Za brak maseczki? Tępi maseczkowi fetyszyści.
~Wnikliwy obserwator
2021-10-24 14:06:01
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 1
A potem za pomocą podległych mu funkcjonariuszy będzie egzekwował od zwykłych obywateli obowiązek noszenia maseczek? To może każdy zatrzymany odpowie zgorzeleckim policjantom jak pan komendant - że sznurek w maseczce im pękł? W naszej umiłowanej ojczyźnie panuje moda na cytowanie myśli św. Jana Pawła II (liturgiczne wspomnienie było przedwczoraj). Dołączając się do tej tradycji powiem panu Barnie: "Nie wymagajmy od innych tego, czego nie wymagamy od siebie". Amen!